Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець виступає за впровадження в Україні надзвичайного стану.
Про це очільник відомства заявив в інтерв’ю 112 Каналу.
“Я говорив про це ще з першого дня своєї роботи в Уряді. Це треба було робити з самого початку. Якби це вдалося, то такого поширення, яке зараз геометрично розвивається, не було б”, – наголосив Ілля Ємець.
За його словами, для ефективної боротьби з поширенням коронавірусу в Україні всі українці повинні зайняти свідому позицію, мінімізувати контакти з іншими, дотримуватися правил гігієни, а також виконувати поради МОЗу.
Відповідно до законодавства України надзвичайний стан визначається як особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Надзвичайний стан в Україні може бути введено на строк не більше 30 діб і не більше 60 діб в окремих її місцевостях. У разі необхідності надзвичайний стан може бути продовжений Президентом України, але не більш як на 30 діб. Указ Президента України про продовження дії надзвичайного стану набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України.
Надзвичайний стан передбачає:
- Особливий режим в’їзду і виїзду, огляд транспорту;
- Посилення охорони громадського порядку;
- Заборона проведення масових заходів, страйків;
- Вилучення майна;
- Евакуація з місць, небезпечних для проживання;
- Квартирна повинність компаній для розміщення евакуйованих;
- Заборона будівництва об’єктів, які не пов’язані з НС;
- Карантин та інші санітарні і протиепідемічні заходи;
- Особливий порядок розподілення харчів і предметів першої необхідності;
- Мобілізація та використання ресурсів підприємств;
- Зміна режиму роботи підприємств;
- Тимчасове залучення працездатного населення до робіт (у виняткових випадках).
Наразі режим надзвичайного стану ввели в багатьох країнах серед яких: США, Італія, Словаччина, Чехія, Ісландія, Естонія, Іспанія, Румунія, Сербія, Латвія, Болгарія, Швейцарія, Казахстан, Молдова.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: