В маніпуляціях і очевидній замовності звинуватили працівники СВК «Агрофірма Маріампольська» людей, які готували сюжети про події з рейдерським захопленням підприємства.
Про це у коментарі «Без купюр» заявила мешканка села Луганка, працівниця кооперативу Валентина Післякова. Жінка зателефонувала до редакції після чергового сюжету програми «Стопкор» президентського «5 каналу» й висловила обурення через маніпулятивність двох останніх програм, присвячених їхньому підприємству.
Як уже писав «Без купюр», навесні сільськогосподарський кооператив «Агрофірма Маріампольська» держреєстратор Вікторія Кундас у шахрайський спосіб перереєструвала у товариство з обмеженою відповідальністю з однойменною назвою.
За одну ніч, засновників агрофірми – 785 селян викинули з реєстру й вписали спочатку київське ТОВ «Глянець» зі статутним фондом у 100 гривень та пропискою в місці масової реєстрації, а наступного дня переписали на таке ж сумнівне ТОВ «Вермонт Альянс».
Через резонанс, що склався, агропідприємству таки поновили корпоративні права, щоправда, лише з другої спроби. Заступниця міністра юстиції Олена Сукманова заявляла, що в Луганці має місце рейдерство і завдяки Мін’юсту агрофірму таки відновили, втім, керівництво має в судах скасувати всі незаконні реєстраційні дії, що вчиняли рейдери.
Після поновлення СВК, суд наклав заборону на будь-які реєстраційні дії, то ж, рейдери вкотре не можуть перереєструвати підприємство. Проте відновили інформаційну кампанію з дискредитації керівництва СВК. Жителі Луганки це пов’язують з імовірно підготовкою нової хвилі атак.
«Днями зі «Стопкору» приїжджали у село. Вони записали у якості незадоволених працівників людей, які майже не працювали на СВК. Один із них, Руслан Седлер, фактично не працював в агрофірмі, лише колись давно близько тижня. А ті двоє, що на бомжів схожі, в полі стоять, взагалі нонсенс. Чоловік на прізвище Рудий в Луганці живе трохи більше року. Він трохи поробив, потім вони понапивалися, виїхали з села, їх тоді розрахували. Лише недавно він знову приїхав», – так жінка охарактеризувала героїв сюжету президентського каналу.
Працівниця СВК наголошує – в сюжеті показали лише коментарі нібито обурених працівників, які фактично не працювали на агрофірмі, натомість позицію дійсних співробітників чомусь замовчали.
«Коли вони (знімальна група – авт.) підійшли до нас, я обурилася, чому зняли якихось наркоманів, а до нас зовсім не звернулися. Говорила з нею (працівницею «Стопкору» – авт.), довго пояснювала, казала, що показаний у їх сюжеті Поворознюк, який обіцяє допомогу для нас, врятує нас точно так, як Путін Донбас. Ми його не просимо нам допомагати, у нього є чим займатися, нехай нас не чіпає. Вона ніби й знімала. Згодом підійшли люди, звісно, почали обурюватися. Коли ще крику не було, вона записувала, що я говорила. Але вони в сюжеті показали лише те, що підійшли люди й зчинили крик. Знову показали того Руслана, як і минулого разу, а те, що люди говорили – німа сцена, або люди обурюються. Але що саме луганці кажуть, вони не показують. Також підходили головний бухгалтер, член профспілки, люди з правління і вони давали коментарі. Але все, що по ділу сказано, вони не показали. Натомість в сюжеті показали жінку, котру з агрофірми звільнили через алкоголізм», – заявила Валентина Післякова.
Зі слів жінки, всі «герої», які представляють начебто обурених колишніх працівників, не мають власних паїв, натомість – сумнівний шлейф та мізерний стаж. Працівниця СВК зауважила, що один з показаних у сюжеті чоловіків має лише за довіреністю пай матері, який передав в оренду вищезгаданому Олександру Поворознюку з сусіднього агропідприємства. Саме його працівники «Стопкору» чомусь показали у сюжеті під гучною назвою «Вся правда про агрофірму Маріампольську» в амплуа «рятівника» сільськогосподарського кооперативу з Луганки.
У вказаних роликах нас зацікавила теза про оскарження керівництвом СВК реєстраційних дій. У сюжеті заявлено, що ймовірно керівник, який добивався відновлення прав кооперативу, насправді планує відновити однойменне ТОВ. Судову ухвалу, на яку посилаються автори, показано на кілька секунд і пересічний глядач навряд встигне прочитати значний за обсягом текст.
«Без купюр» знайшов у Судовому реєстрі цю ухвалу. Як ми згадували раніше, справжні власники намагалися відновити агрофірму з двох спроб – після першого відновлення СВК, рейдери вчергове внесли реєстраційні зміни й відновили в реєстрі однойменне ТОВ.
Втім, завдяки черговим реєстраційним змінам права 785 співзасновників СВК було поновлено. Як пояснили «Без купюр» на агропідприємстві – боротьбу з рейдерами доводиться вести в гібридний спосіб, то ж, згадали методи рейдерів, коли ті подавали до суду на себе ж, аби заблокувати розгляд скарги справжніх власників до антирейдерської комісії Мін’юсту. Втім, подібний позов рейдерів самих на себе, що дозволило Мін’юсту відмовити справжнім власникам у задоволенні скарги, працівників президентського каналу не зацікавив.
Наразі права агрофірми поновлені, підприємство відновило виробничий процес, орендна плата за паї на порядок вища від сусідньої агрофірми.
Скріншоти – сюжету “Стопкору”
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: