Міністерство охорони здоров’я затвердило спроможну мережу лікувальних закладів Кіровоградщини. Що це означає та що зміниться для пацієнтів, сьогодні, 28 червня, під час брифінгу розповів у медіацентрі ОВА директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.
“Оскільки комунальні заклади самостійно обирають пакети медичних послуг для контрактування, які можуть надавати населенню, виникла нерівномірність у доступності до медичної допомоги. Бо якщо заклад не має якогось пакета медичних послуг, пацієнти мусять шукати, де їм можуть їх надати. Тому в державі вибудували нову структуру”, – пояснив нововведення Олег Рибальченко.
За його словами, в залежності від рівня закладу в цій структурі, пацієнти отримуватимуть відповідну кількість медичних послуг.
Так, наприклад, до найвищого рівня медичної допомоги включили надкластерні лікувальні заклади — спеціалізовані або багатопрофільні обласні лікарні, здатні надавати мінімум 25 пакетів послуг. На Кіровоградщині це Дитяча обласна лікарня, обласна лікарня, онкологічний та фтизіопульмонологічний центри, психіатрична лікарня та кардіоцентр. Вони надаватимуть медичну допомогу жителям всієї області.
Кластерні заклади розраховані на чисельність населення не менше 150 тисяч і мають надавати не менше 20 видів допомоги. До таких закладів віднесли лікарні в Голованівську, Новоукраїнці й в Олександрії. А також дві лікарні в Кропивницькому — Кропивницька центральна міська лікарня та Лікарня швидкої медичної допомоги.
Ще один рівень у спроможній мережі — це загальні медичні заклади, які здатні надавати не менше 6 пакетів послуг.
У Голованівському районі — це Гайворонська, Новоархангельська, Вільшанська і Благовіщенська лікарні.
В Кропивницькому районі — Знам’янська, Долинська, Олександрівська, Кропивницька, Бобринецька центральні лікарні та дитяча міська лікарня в Кропивницькому.
У Новоукраїнському районі — Новомиргородська, Маловисківська і Добровеличківська.
В Олександрійському районі — Світловодська, Петрівська й Онуфріївська.
Також до спроможної мережі включили всі центри первинної медико-санітарної допомоги та Обласний центр екстреної допомоги, до якого входять 88 бригад у населених пунктах Кіровоградщини.
Мережа також передбачає максимальний доїзд бригади швидкої до кластерного закладу за 60 хвилин.
Заклади, які не потрапили в спроможну мережу, й надалі функціонуватимуть, просто надають менше пакетів послуг, відповідно до свого кадрового потенціалу й оснащення. Тоді як заклади спроможної мережі повинні вести більше напрямків і обслуговувати більше населення. Для цього держава допоможе придбати відповідне оснащення.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: