Мандрівна фотовиставка “У пошуках рідної пісні” має на меті представити близько 40 фото з експедицій команди фолькльорного проекту “Баба Єлька”. На більшості знімків зображені “баби Єльки” – носії української традиції народного співу, вишивальниці, “атлантиди”, що тихо зникають.
Саме так їх представили члени команди проекту на сьогоднішній прес-конференції.
Ідея фотовиставки належить фотографу проекту, волонтеру Корпусу Миру в Україні Майклу Ендрюсу.
“Я приїхав до України з Вінчестера, штат Кентукі, США. Протягом восьми місяців я надаю експертну допомогу організації “100% ЖИТТЯ Кропивницький”, як бізнес-консультант. Побачивши ідею проекту “Баба Єлька” я надзвичайно захопився нею, і захотів долучитись, тож тепер я ще й член команди – фотограф. Справа в тому, що я вірю в родинні традиції, вони важливі для мене, тому я досліджую та відображаю їх. “Баба Єлька” якраз презентує українську традицію та культуру, які цікаво досліджувати”, – ділиться враженнями автор ідеї мандрівної фотовиставки Майкл Ендрюс.
Члени команди проекту зібрали 247 оригінальних пісень, записаних від старожилів із різних куточків Кіровоградської області.
Як розповідає етновиконавиця та співзасновниця проекту Світлана Буланова, під час експедиції в село Розумівка Олександрівського району, учасники команди знайшли справжній “скарб” – Анастасію Павлівну Зеленько, від якої записали найбільшу кількість унікальних, маловідомих народних пісень – 27, та яка володіє автентичною манерою їх виконання.
Мандрівну фотовиставку презентують у Розумівці, Рівному, Глодосах, Мошориному, Малій Висці, Новомиргороді, Кропивницькому та Голованівську.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: