Сьогодні біля скандального МАФу на Набережній відбулась акція проти забудови громадського простору. Захід організувала громадська організація «Перспектива міста» екс-депутата міськради Артема Стрижакова. Також до заходу долучились природозахисники з ГО «Озеленення Кропивницький».
Представник громадської організації «Перспектива міста» Ігор Саєнко нагадав, що дозвіл на споруду виданий у 2015 році ФОПу Дехтярьову, коли секретарем міської ради і в.о. міського голови був Іван Марковський.
«За публічною інформацією, син Марковського є товаришем Дехтярьова. Тому, фактично усі дозволи були видані на цю споруду за кілька днів», – говорить Саєнко.
МАФ почали зводити у 2016 році. Проте через розголос громадськості, адже будівництво розпочалося з улаштування бетонної основи, що не є ознакою тимчасової споруди, роботи припинили.
На запит у міській раді поінформували, що комплексну схему, згідно з якою передбачалося розміщення МАФу на Набережній, скасовано.
«Після анулювання паспорту прив’язки тимчасової споруди монтаж конструкції здійснюється самовільно», – йдеться у відповіді мерії.
Вже у 2018 році відбулося засідання постійної комісії міської ради з демонтажу, де було ухвалено рішення демонтувати МАФ. Втім, рішення досі не виконане, а до магазину вже підведені комунікації.
«З 2016 року усе рухається за такою хронологією: люди бідкаються, влада розводить руками. І так постійно. Ми прийшли, помітингували, зробили публікації у фейсбуці, міська рада каже, що все нормально і нічого тут стояти не буде. Усі заспокоїлися, але наступного року будівництво продовжилося. Ми знову бідкаємося, міська рада каже, що є рішення про демонтаж. Але наступного року це кафе відкривається. Мене обурює, що у мене, члена громади міста, забирають тротуар», – зазначив учасник зібрання, активіст Дмитро Бабак.
Громадська активістка з ГО «Озеленення Кропивницький» Надія Паливода каже, що не вірить, що тут обійдеться одним МАФом.
«За деякий час усі забудуть, і тут знову почнуть з’являтися кіоски, у тому числі пивні. І вздовж Набережної буде просто шеренга кіосків. Це буде не Набережна, а просто забігайлівка. Точно так відбувається в інших мікрорайонах міста. Спочатку з’являється один кіоск, а згодом біля нього їх виростає усе більше», – переконана активістка.
Аби продемонструвати, що кіоск стоїть на фундаменті, присутні зняли частину бруківки й викопали будматеріал. Фахівці з будівельної організації, яких запросили ініціатори акції, проведуть експертизу, яка дасть відповідь, чи є магазин тимчасової спорудою, чи таки капітальною.
Натомість в Олександра Дехтярьова своя правда. Він переконаний, що виданий йому у 2015 році паспорт прив’язки чинний. Підприємець заявив, що міська рада звернулася в управління ДАБІ, котре у березні 2016 року надало висновок, що «магазин побудовано не на фундаменті, а на піщано-бетонній подушці для вирівнювання поверхні та рівномірного розподілу навантаження».
Присутній у магазині підприємця чоловік заявив, що це Артем Стрижаков хотів побудувати тут магазин і нині просто піариться, а в Дехтярьова усе законно. Рішення ж комісії з демонтажу він назвав «дорадчим» та необов’язковим до виконання. Втім, саме на основі рішень цієї комісії у Кропивницькому демонтовано низку МАФів, про що звітувала мерія.
Артем Стрижаков, який також прийшов на акцію, сказав, що виступає за реконструкцію Набережної і тому проти того, аби забудовувати центральну її частину магазинами. Він наголосив, що не йдеться про ущемлення прав бізнесу, й навпаки, має місце корупційна складова.
«Це не бізнес, а корупція, адже дозвіл отримав друг сина тодішнього керівника міста. Це не підприємництво. Вони займаються пивним бізнесом, встановлюють пивні намети у місті. Тому є побоювання, що тут з’являться пивні намети. Вочевидь, незабаром власник зможе звернутися до ДАБІ, аби отримати документ, що споруда вже є капітальною», – сказав Стрижаков.
Раніше повідомлялося, що ФОП Дехтярьов отримав дозвіл на торгівлю у Ковалівському парку. Тоді підприємець реалізував схему, за якою взяв у оренду напівзруйноване приміщення та оформив дозвіл на літній майданчик біля стаціонарної споруди. Кілька років завдяки цьому в парку продавали пиво. Минулого року підприємець влаштував величезний літній майданчик у Центральному сквері для реалізації пива. Підприємці, які відкрили кафе поряд, скаржилися на антисанітарію й натовпи клієнтів «пивнушки», котрі влаштували «громадський туалет» біля дерев скверу.
Організатори акції підсумували, що очікують результати експертизи й надалі звертатимуться до прокуратури, аби та через суд змусила міську раду виконати свою роботу й демонтувати МАФ.
Як повідомили «Без купюр» у секторі комунікації поліції області, на місце події виїжджала поліція. Громадянин подав заяву з проханням встановити законність розміщення торговельної споруди. Наразі за фактом проводиться перевірка.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: