Новоукраїнська міська лікарня придбала новий комплекс кардіомоніторування “РИТМ 2000” з програмно-керованим велоергометром для ранньої діагностики захворювань у людей, які страждають на артеріальну гіпертензію. Про це йдеться в повідомленні медичного закладу від 27 грудня у Фейсбуці. Як розповів “Без купюр” головний лікар Петро Гинькут, обладнання придбали за кошти лікарні й це далеко не єдина покупка обладнання в нинішньому році, яку вдалося зробити власним коштом.
“Велоергометрія – оптимальний спосіб оцінки важкості наявних захворювань серця і судин, а також раннього виявлення їх прихованих ознак”, – каже Петро Васильович. – “Наприклад, за допомогою тесту можна визначити ступінь ішемічної хвороби серця, функціональний клас стенокардії у людей з больовим синдромом, що виникає від фізичного навантаження. Основа методики – порівняння даних, отриманих після ЕКГ, а також вимірювань артеріального тиску пацієнта в стані спокою, в процесі поступового збільшення фізичного навантаження і після її закінчення”.
Пройти діагностику хвороб серцево-судинної системи можна безкоштовно, потрібне лише направлення від сімейного лікаря.
Як зазначив головний лікар Новоукраїнської міської лікарні, вона потрапила до спроможної мережі медичних закладів області, що свідчить про відповідне оснащення і наявність спеціалістів для лікування пацієнтів зі складними проблемами здоров’я.
“Обладнанням нас забезпечують і місцева влада, і Департамент охорони здоров’я, є й гуманітарна допомога. От, наприклад, департамент нам безплатно дав портативний УЗД-апарат і дефібрилятор”, – розповідає керівник закладу, – “Але багато чого вдалося закупити й за власні кошти, які отримали за медичні послуги від Національної служби здоров’я України”.
Все це, за його словами, дозволяє поліпшити якість медичного обслуговування та розширити можливості діагностики і лікування хворих.
“Апарат для лікування гіпербілірубінемії новонароджених, цистоскоп, помпи для ентерального харчування, фізіотерапевтичне обладнання, електрохірургічний апарат, нейрохірургічне обладнання, тому що ми нейрохірургів ввели в лікарню. Купили аудіометри для перевірки слуху новонародженим та дорослим, датчики до УЗД апарата, щоб розширити їхні функціональні можливості, електроенцефалограф”, – перелічує Петро Гинькут. – “Наркозну станцію придбали, уретрореноскоп. Навіть професійне обладнання на кухню придбали за власні кошти – тістоміску, овочерізку, м’ясорубку”.
Петро Васильович наголошує, що комплекс кардіомоніторування, про який йшлося на початку – це звичайне обладнання, яке має бути у кожній лікарні.
“У нас просто було застаріле, вийшло з ладу вже кілька років тому, і я вирішив, що потрібно нове, щоб якісно обстежувати пацієнтів, воно має бути. Це не найглобальніше з того, що ми придбали. Але важливо, щоб було все необхідне”, – каже Петро Гинькут і переконаний, що попри складнощі, медичні заклади можуть не тільки виживати, а й розвиватися.
Нагадаємо, що влітку Міністерство охорони здоров’я затвердило спроможну мережу лікувальних закладів Кіровоградщини.
Зокрема. кластерні заклади розраховані на чисельність населення не менше 150 тисяч і мають надавати не менше 20 видів допомоги. До таких закладів віднесли лікарні в Голованівську, Новоукраїнці й в Олександрії. А також дві лікарні в Кропивницькому — Кропивницька центральна міська лікарня та Лікарня швидкої медичної допомоги.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: