Серед новин і репортажів на сторінках ЗМІ, як правило, немає місця оцінкам та рефлексіям. То ж у цьому блозі, зібрали курйози політичного життя міста. Забігаючи наперед, відзначимо, що не перетендуємо на вичерпність, і читачі також можуть ділитися своїми спостереженнями у коментарях.
Перші у переліку – “перли” від міського голови Кропивницького Андрія Райковича. Під тегом цитати_дня_без_купюр можна почитати, про що так емоційно відгукувався очільник міста.
Шквал критичних та іронічних коментарів у соцмережах викликав фотозвіт на адресу секретаря міськради Андрія Табалова з приводу його особистої участі у відкритті відновлених ліфтів у багатоповерхівці по просп. Університетському. Зустрічати посадовця місцеві жителі взялися по-багатому: з рушником та короваєм. У соцмережах натомість таке гучне відкриття висміяли, порівнявши з масштабом презентації запуску ракети з автомобілем Tesla у космос. Посадовець тоді відповів, що не варто критикувати, оскільки для жителів – це дійсно подія, адже ліфта у багатоповерхівці не було 24 роки.
На День міста кропивничан особисто вітав президент Петро Порошенко. Відповідаючи, на чиє запрошення приїхав, він сказав, що очільник нашого обласного центру найкращий міський голова в країні й не шкодував компліментів кропивничанам. З відеоогляду, який підготував «Без купюр», видно, що керівники й інших обласних центрів, куди на Дні міст приїздив Гарант, виявилися «найкращими в Україні». Не дісталося такого звання лише очільнику Львова.
Піар депутатів, це завжди мов манна небесна. Принаймні у релізах та повідомленнях на сайтах і в соцмережах. Часто за повідомленнями на кшталт «завдяки такому то депутату» слідує історія про величезну депутатську допомогу. Втім відомості, що ту чи іншу річ вдалося зробити за кошти місцевого бюджету, тобто завдяки платникам податків, чомусь відходять на задній план.
Наприклад, ось з такого повідомлення нам відомо, що завдяки депутату-радикалу люди з інвалідністю їздитимуть на престижних іномарках.
Гучний заголовок повідомляє, що депутат райради запропонував звернутися до міськради, аби на сесії внесли зміни до бюджету й виділили кошти на маршрутне таксі. Не кажучи вже про подібні звернення від самих людей з інвалідністю та відповідну роботу транспортного управління, вочевидь, якби не депутат, ніхто б і не додумався придбати за кошти бюджету вказані авто.
За використання військових у політичній агітації цьогоріч не раз критикували ВО «Батьківщина». Кіровоградщина – не виняток. Газета партійнoгo спрямування під назвoю «Центральна Україна», щo видається у Крoпивницькoму, пoтрапила в медіаскандал. Екс-дoбрoвoлець батальйoну «АЗOВ» Oлексій Лисенкo написав у свoєму фейсбук-акаунті прo те, щo партія викoристала на першій стoрінці агітаційнoї газети йoгo фoтo без згoди. Виявилося, що співзасновниками видання є наближені до партійців Тимошенко особи.
А от ще один приклад. Народний депутат Костянтин Яриніч, чи той, хто наповнює його сторінку у Фейсбуці, володіє непересічною майстерністю приписати чужі здобутки. У його підписників, судячи з коментарів, складається враження, що саме завдяки йому одному вдалося те чи інше.
У дописі на Фейсбуці про відкриття футбольного поля в Кропивницькому він пише: «Цей проект ми реалізовували саме для нашої молоді» і «Вдячний Голові Кіровоградської облдержадміністрації Сергію Кузьменку, разом з яким ми втілили в життя цей необхідний для нашої молоді проект!».
Пересічного читача-виборця це може наштовхнути на думку, що саме завдяки нардепу побудовано майданчик. Водночас, жодного слова подяки українським платникам податків, завдяки яким оплачуються мільйонні доходи заводу з виготовлення штучного покриття і в результаті зведення футбольних полів у дописі не вказано.
Також не згадано, що як такого депутатського чи, тим більше, голови ОДА, сприяння й бути не може. Адже, як розповіли журналісти-розслідувачі з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», щороку в рамках допомоги від УЄФА Федерація Футболу України отримувала 5,5 млн євро. За ці кошти мали будуватися нові стадіони і футбольні майданчики із штучним покриттям. Але президент ФФУ, нардеп від «БПП», голова Бюджетного комітету ВР Андрій Павелко спрямував їх на створення заводу із виробництва штучного покриття. Саме в цього заводу має закуповуватися штучна трава для полів. За “збігом” завод почали будувати лише після затвердження Держпрограми з будівництва полів, збільшення фінансування якої ухвалив бюджетний комітет, очолюваний Павелком.
Щось подібне помітно й у звіті про відвідини нардепом Станції переливання крові.
«Користуючись нагодою, проінспектував також хід реконструкції медичного закладу та оновлення його лікувальної бази. Результати дійсно помітні і мені, як лікарю, надзвичайно приємно, що медичні заклади нашого міста модернізуються. Як народний депутат від обласного центру й надалі докладатиму всіх належних зусиль, щоб медична інфраструктура нашого міста розвивалася, а пацієнти отримували якісну і доступну медичну допомогу», – написав народний обранець.
І хоч допис присвячувався обговоренню законопроекту про донорство, у пересічного читача складається враження, ніби це Яриніч доклав руку до багатомільйонних вливань на ремонт лікарні.
Комічно, але вказаним ремонтом медзаклад завдячує іншому нардепу – обранцю від «Народного фронту» Олександру Горбунову. Дійсно, з початку ремонтних робіт Станція значно оновилася. Втім, як ідеться в нашому розслідуванні, цей та інші об’єкти, на які виділялися кошти за сприяння Горбунова, чомусь стабільно освоюють дві одні й ті ж самі фірми. Проте не один Яриніч потрапив у курйоз у контексті цього медзакладу. На сторінці у Фейсбуці Горбунова з’явився допис, вочевидь присвячений Яринічу, де той пригадує казку «Колосок». Але переповідаючи історію про нероб, які прибігали з ложкою до вже приготованого, переплутав, який з казкових персонажів виявився лінивим – півник чи миші.
Ще один піар-хід від Горбунова деякі батьки охрестили «голодними іграми». Субвенцію, яку щорічно виділяють на школи міста й мають рівномірно розподіляти на придбання обладнання та інвентаря вирішили розподіляти між навчальними закладами за результатами змагань. Ідея – не розпорошувати кошти, а сформувати, так би мовити, значні за обсягом призові фонди. З одного боку логіка зрозуміла, з іншого – закупівлі для навчальних закладів мають здійснювати рівномірно й у залежності від потреб, і, аж ніяк не перетворювати шкільні змагання у піар-тур народного обранця, адже вказані кошти не його особисті, а знову таки – платників податків.
Вочевидь, узявши собі на озброєння відповідь вовка з казки про «Червону шапочку» піарники потенційних кандидатів на посаду президента почали розміщувати у Кропивницькому дабл-борди. Однотипну політичну агітацію на бордах, що розміщені поряд, можна побачити за Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Олександра Вілкула.
Наступний рік для нашої країни буде турбулентним – на носі дві виборчі кампанії. Сподіваємося, наші читачі вчитимуться відрізняти маніпулятивні піар-ходи політиків, активніше включати критичне мислення, не боятися ставити питання й вимагати на них відповіді, а також не реагувати на “гречку”, будь вона у вигляді крупи, чи футбольних полів і відремонтованих об’єктів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: