До Кіровоградського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру звернулося 9 переселенців, хворих на туберкульоз. Але людей з аналогічним діагнозом може бути значно більше. Куди їм звертатися за медичною допомогою, розповіли в Благодійному фонді “100 відсотків життя. Кропивницький», який опікується цією категорією громадян та співпрацює з медичними закладами області.
На сьогодні Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр працює у штатному режимі. Тут надають кваліфіковану інтегровану медичну допомогу всім тим, хто її потребує: пацієнтам з підозрою на туберкульоз, пацієнтам з туберкульозом, з ко-інфекцією ВІЛ/туберкульоз, ВІЛ-інфікованим та пацієнтам, які знаходяться на програмі замісної підтримувальної терапії.
– Усі переселенці з діагнозом «туберкульоз» можуть звернутися до нашого закладу за адресою: м. Кропивницький, вул. Габдрахманова, 18/29, або за телефоном (0522) 37 08 74. За межами Кропивницького можна звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я та повідомити про свою проблему. Фахівці зв’яжуться з лікарями-фтизіатрами для організації подальшого лікування пацієнта. Кожному нададуть кваліфіковану медичну допомогу та продовжать лікування у нашій області амбулаторно чи стаціонарно. Також зараз ми доставляємо протитуберкульозні препарати до районів, де проживають пацієнти. Під наглядом фахівців нашого закладу продовжують лікування дев’ять хворих на туберкульоз із різних куточків України, – розповіла керівниця закладу Галина Горенко.
У благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький» хворим на туберкульоз, які приїжджають з інших регіонів, надають соціальний супровід.
– Наразі ми надаємо супровід двом хворим. Зокрема, психологічну підтримку, допомагаємо із забезпеченням сертифікатами на продукти харчування. Пацієнтам з туберкульозом дуже важливо розуміти, що в будь-якому випадку не слід переривати лікування, оскільки це може призвести до прогресування захворювання. Тому за соціальним супроводом можна звертатися до нашої благодійної організації за адресою: вул. Преображенська, 2 (будинок побуту), каб.614 або за телефоном 0665860327, – розповідає керівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом, Наталія Брайченко.
Переселенців, які прибули до Кіровоградської області, закликають невідкладно звертатися за медичною допомогою.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: