У Кропивницькому проект з дегазації твердих побутових відходів запрацював у тестовому режимі.
Про це повідомляє прес-служба міськради.
Тестовий запуск проекту компанія «Екостайл» здійснила в середині червня. Система дегазації дозволяє перетворювати газ-метан в електроенергію. Установка вирішує проблему забруднення повітря, мінімізує виділення неприємних запахів, попереджає виникнення пожеж. Тож тепер Кропивницький є одним із десяти міст України, де полігон для ТПВ має систему дегазації. Повноцінний запуск установки заплановано на 30 липня.
“Такої роботи місто потребувало давно. Раніше сміттєвий полігон приносив багато незручностей мешканцям прилеглих територій. Сміття часто горіло, його розносили по околицях бродячі тварини, а найбільше дошкуляв неприємний запах. Тепер сміттєзвалище не горить, пакети й інше легке сміття не розвіюється, його переробляють, і це великий плюс. Система з дегазації, я переконаний, допоможе покращити екологічну ситуацію в місті”, – зауважив міський голова Андрій Райкович.
Також на полігоні, відколи його взяла в оренду компанія «Екостайл», відбулася низка змін. Площа накопичення відходів зменшилась з 18 до 7 га, а терміни експлуатації полігону продовжено до 10-15 років. Тіло полігону постійно утрамбовується спеціальною технікою, а окремі частини полігону проходять системну санацію. Облаштовано вагову, оновлено сучасними сміттєвозами автопарк і удосконалено логістику збору твердих побутових відходів – усі автомобілі «Екостайлу» обладнано GPS-навігацією. Крім того, компанією встановлено й апробовано обладнання для переробки ТПВ без шкідливих викидів. Глобальна мета – звести захоронення відходів до нуля. На полігоні успішно апробовано виробництво біогумусу за допомогою каліфорнійських черв’яків.
Читайте також: У Кропивницькому запустили систему дегазації сміттєзвалища
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: