Сьогодні в міській раді Кропивницького заступник міського голови Олександр Грабенко та керівники проектних організацій презентували проект реконструкції проїжджої частини між вулицями Ельворті (колишня Орджонікідзе) та Миколи Левитського (колишня Колгоспна) в Кропивницькому, що зокрема, передбачає і будівництво ще однієї арки, яка дозволить розширити пропускну спроможність для транспорту нині проблемної ділянки дороги.
Олександр Грабенко зазначив, що цей проект є одним із десяти приорітетів передвиборчої програми міського голови Андрія Райковича, але сам він не зміг бути присутнім на презентації за станом здоров’я.
Він також зазначив, що цього року планують ввести в експлуатацію дев’ятиповерховий житловий будинок по вулиці Жадова, завершити недобудову по вулиці Олени Журливої під житло для медиків та розпочати будівництво цієї ділянки дороги, яку називають у народі другою аркою. Він наголосив, що до реалізації проекту залучено провідних фахівців та проектні інститути.
За словами генерального проектанта, ще в 2013 році змінами до генерального плану міста було передбачено будівництво поруч із існуючою аркою другого тунелю та повна реконструкція вулиць Ельворті та Миколи Левитського з розширенням проїжджої частини. Проектувальники розподілили реалізацію цього проекту на три черги. Перша передбачає реконструкцію вулиці Ельворті від транспортної прохідної заводу «Ельворті» до вулиці Братиславської з будівництвом другого тунельного шляхопроводу. Друга черга – реконструкція вулиці Ельворті від транспортної прохідної заводу до вулиці Євгена Чикаленка (колишня Медведєва). Третя черга – реконструкція проїжджої частини від вулиці Василя Левитського до вулиці Короленка.
Нову арку планується зробити справа від існуючої, побудованої в 1860 році, яка є пам’яткою архітектури. Щоб не завдати їй шкоди, новий тунель і дорога частково знаходитимуться на території, що належить заводам «Ельворті» та «Гідросила». Це питання погоджено з керівництвом підприємств. Його ширина складатиме 9,23 м, висота – 8,12 м, розмір гофри металево-гофрованої конструкції – 140 на 380 см, антикорозійний захист – гарячий цинк та захисна фарба, довжина тунелю – 34,5 метра, всередині передбачено габарит по ширині проїзду транспорту – 5,5 м, висота – 5,5, тротуар – півтора метри, освітлення, матеріал покриття – асфальтобетон. Технологічно проект буде виконано в два етапи, через інтенсивний рух залізниці.
Цей проект включено до програми капітального будівництва ще минулого року, нею передбачено мільйон гривень на проектування, загальну вартість об’єкта спочатку оцінювали в 40 мільйонів гривень. На даний час її уточнено і збільшено до 47 мільйонів. Джерело фінансування – міський бюджет.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: