Табір для ветеранів, членів їхніх родин та волонтерів – це традиційний захід для ЦРВ «Коловорот» та волонтерсько-ветеранського центру СМАйЛ.
Цьогоріч табір розташували на узбережжі Південного Бугу.
Учасники табору займались рафтингом та про скелелазінням на Проточанській скелі. У групі вже були ті, хто раніше сплавлявся, але були й новачки в цій справі.
“Коли рафт опинився на водяних бурунах, кожен зміг переконатись, що взаємна підтримка і співвідповідальність – то справді могутній потенціал. А вже після пройденого разом випробування, навіть нетривалої, але складної справи, група швидко зближується, зникають напруження та зайві, звичні для розвитку групи, ритуали.Коли група виборює черговий поріг, стабілізуючи рух рафту, жоден на борту не може лишитись осторонь й кожен швидко починає відчувати команду”, – розповідає психолог ветерансько-волонтерського центру СМАйЛ Андрій Фоменко.
Активний відпочинок з елементами екстриму чудово моделює етапи розвитку комунікації в групі.
Після приготованого спільно обіду група отримала можливість спробувати себе на більш маневреному плавзасобі – на туристичній байдарці. Тут вже почався розвиток співпраці у парі. Спочатку наставництво було за знавцями справи, потім і новачки взялись за весла.
“Чоловіки навчали дружин, а дружини – мали можливість помітити в чоловіках те, чого раніше ще не бачили. Емоції вирували надзвичайні”, – каже Андрій Фоменко.
Наступного дня вранці вирушили до скелі, де групу очікував інструктор зі скелелазіння, який дав необхідні для підйому настанови.
“Ці дні були наповнені емоціями, приємними враженнями, душевним спілкуванням та особливими умовами польового табору. Саме це й об`єднує групи в пси-турах, збирає їх в цікавих місцях, навколо спільних, цікавих справ”, – додає Андрій Фоменко.
Нагадаємо, кожен ветеран, який знаходить в собі потребу в подібних заходах, може зв’язатись з організаторами наступних пси-турів та приєднатись до них:
Психолог ветерансько-волонтерського центру СМАйЛ Фоменко Андрій (0500553327)
Читайте також: Терапія позитивним стресом: хто й навіщо започаткував пси-туризм на Кіровоградщині. ФОТО
Пси-тури “Коловороту” є безкоштовними для ветеранів та їхніх родин, адже щоразу організатори знаходять підтримку серед партнерів. Ініціативу підтримують друзі організації, адже чують, які відгуки привозять із мандрівок учасники. Цього разу організації пси-туру вже вдруге посприяв голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: