Кропивницький правозахисник, військовий юрист-волонтер Всеукраїнської правозахисної громадської організації «Юридична сотня», співавтор посібника «Пам’ятка учасникам АТО» та експерт з питань соціальної підтримки військових Антон Красов склав рейтинг найкращих практик підтримки учасників АТО в різних регіонах України.
До трійки лідерів із запровадження кращих практик потрапила й Кіровоградщина.
«Це дослідження я проводив минулого року. Колеги з «Юридичної сотні» мені в цьому допомагали, але в цілому це мій власний проект, покликаний продемонструвати кращий досвід органів влади в сфері соціальної підтримки учасників АТО в минулому році. Щоб інші могли переймати кращі практики та запроваджувати в своїх регіонах. Йдеться про ініціативи, які не передбачені законодавством про соціальний захист учасників АТО. Кіровоградська область посіла третє місце, ще є дві практики, які посіли друге місце та одна – третє. Оприлюднивши результати цього дослідження, я передусім хочу, щоб органи влади бачили позитивні приклади вирішення соціальних питань учасників АТО та переймали кращий досвід, запроваджували в своїх регіонах» , – коментує правозахисник.
Позитивна практика Кіровоградщини полягає в запровадженні безкоштовного дороговартісного обстеження для учасників АТО в медичних закладах третього рівня (обласні). Так, атовці та члени сімей загиблих можуть безкоштовно пройти такі види обстежень та аналізів:
1) Аналіз на гепатит, гормони щитоподібної залози, на специфічний антиген
2) Аналіз на СНІД
3) Коронаровентрікулографія
4) Комп’ютерна томографія
5) Магніто-резонансна томографія
Це, за словами Антона, стало можливим завдяки рішенню Кіровоградської обласної ради та організатору послуги – Кіровоградському обласному госпіталю ветеранів війни в особі головного лікаря Геннадія Сябренка. Послуга запроваджена влітку 2017 року, з серпня по грудень нею скористалися 976 учасників АТО.
Антон Красов пояснює, чому ця послуга увійшла до рейтингу найкращих практик України-2017:
«Дуже часто для реалізації своїх прав учасники АТО стикаються з необхідністю збирати купу документів, довідок, відстоювати черги у владних кабінетах, чекати кілька місяців на відповідь. В даному випадку механізм реалізації послуги простий, короткий і незабюрократизований. Все, що потрібно: це знати про наявність такої послуги учаснику АТО та звернутися до медичної установи».
Якщо ви учасник АТО з Кіровоградської області і бажаєте дізнатися більше можна за посиланням ТУТ.
Пропозиції щодо вдосконалення послуги або скарги пишіть у коментарях та телефонуйте на номери, зазначені за посиланням ТУТ
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: