Після вівторкового протесту, учора в стінах філії Донецького медичного університету студенти-іноземці передали свої вимоги першому проректору Ігорю Хрипаченку.
Майбутні лікарі скаржаться на відсутність клінічної бази для практики, їх категорично не влаштовує якість освіти, за яку вони платять 3,5 тисячі доларів на рік.
За словами колишньої помічниці ректора медуніверситету Алли Наволокіної, протест почали студенти, які приїхали до України з попереднім досвідом навчання у медичних освітніх закладах. Вони писали ректору, який працює у філії вишу в Краматорську, але безрезультатно.
«Студенти-стоматологи на 3 курсі не тримали в руках ніяких інструментів. Все лише в інтернеті. Жодного фантому, жодного інструменту, жодного підручника. Така ж ситуація і з медиками. Хірургія проходить в аудиторії головного корпусу. І це вже 3 курс. Навіть дошки викладачі позичають один у одного під час занять. Мікроскопи усі поламані і ніхто не ремонтує. Кафедри не оснащені взагалі», – розповіла «Без купюр» Алла Навалокіна.
Зі слів колишньої співробітниці вишу, перший проректор ДНМУ Ігор Хрипаченко після проведеного аудиту в Кропивницькому заявив студентам, що міжнародний факультет допустив чимало порушень пов’язаних з міграційним законодавством. Також, проректор зазначив, що контрагенти, які займались процесом вступу іноземців до ДНМУ лише частково перераховували гроші за навчання, і фактично, майже кожен студент, може бути відрахований,через неповну оплату послуг на навчання.
Алла Наволокіна відзначила, що і зараз спілкується зі своїми колишніми студентами, які через складену ситуацію звертаються до неї за порадою.
«Вони зі мною на зв’язку, питають, що їм робити, бо їм повідомили, що вони нелегали. Я їх заспокоюю, бо знаю, що у них з реєстрацією та оплатами все в порядку. Я знаю, що фірми, які запрошують студентів, навіть виділяли великі кошти на ремонт систем опалення, електропостачання, та інше», – говорить колишня помічниця ректора.
Також є інформація про знищення бухгалтерської бази, яку вели в Краматорську і всі дані за останні 4 роки досі не поновлені. Натомість усі квитанції про сплату є у студентів. В ДНМУ вартість одного дня пропуску складає 182 грн., тому студенти намагаються якнайшвидше сплатити за навчання і не віддавати кошти за відпрацювання. Крім цього, відомо, що договір оренди головного корпусу, де проводиться навчання, чинний до березня 2019 року.
З цього приводу «Без купюр» звернувся за офіційним коментарем до прес-служби ДНМУ, де відповіли, що інформацію поки не коментуватимуть.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: