Депутат міської ради Кропивницького Ігор Волков, який обраний до ради за списками БПП, а нині є позафракційним, не вніс до своїх декларацій про доходи за 2016, 2017, 2018 роки інформацію про орендовану землю.
Йдеться про земельну ділянку площею 1270 м кв. по вулиці Садовій, 9. Там знаходиться торговельний комплекс, на будівлі вивіска «Будмайдан».
Згідно з даними Кадастрової карти та рішенням міськради від 14 червня 2016 року, ділянку в оренду на 25 років до 2041 року отримала дружина депутата Світлана Волкова.
Орендна ставка – 3%. Ділянка оформлювалася в оренду у зв’язку з придбанням нерухомості, що там розміщена.
За інформацією з Реєстру нерухомості, будівля за вказаною адресою належить ПП «Локон», власницею якого є вже згадана Світлана Волкова.
Журналіст «Без купюр» поцікавився у депутата щодо такої прогалини у декларації. Ігор Волков висловив думку, що орендована нерухомість не підлягає декларуванню.
«У деклараціях вказуємо нерухомість і земельні ділянки, які є у власності. У цьому випадку ділянка знаходиться у власності територіальної громади міста та орендована Світланою Волковою. Мабуть, через це юристи не вносили її у декларацію. Здається, це правильна позиція. Я працюю з юристами при заповненні декларації, там група ціла. Думаю, вони дають вірні висновки. Зараз не готовий точно сказати, але я перевірю. На мій погляд, якщо в декларації вносити все, що є в оренді, вони в п’ять разів за обсягом збільшаться ніж зараз», – зазначив депутат.
Експерти натомість вказують, що йдеться про порушення Закону України «Про запобігання корупції».
«Якщо земельна ділянка орендується його дружиною, він має її декларувати. Закон «Про запобігання корупції» говорить, що право власності, а також право користування, як на платній так і на безоплатній основі, має бути задеклароване, – вказує юрист ГО «Інститут розвитку регіональної преси» Олександр Волошин. – Якщо станом на 31 грудня земельна ділянка була у системному використанні, адже йдеться про роботу магазину, це говорить про постійне використання. Тому ділянка мала бути задекларована».
Відповідальність за внесення достовірних відомостей в декларацію лягає на декларанта.
«Незалежно від того, юристи чи хто інший заповнював декларацію, адже використовується персональний електронний підпис декларанта, відповідальність несе саме він. Якщо він не знав, чи повинен декларувати цю нерухомість, мав звернутися до НАЗК за індивідуальним роз’ясненням. НАЗК може внести депутату припис та зобов’язати подати виправлену декларацію чи призначити перевірку. Також у залежності від вартості незадекларованої нерухомості може йтися про адміністративну чи кримінальну відповідальність», – пояснив юрист.
Варто додати, що ч.2 ст. 46 ЗУ «Про запобігання корупції» вказує, що у декларації зазначаються відомості про «об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право».
Загалом у декларації Ігоря Волкова за 2018 рік вказано житловий будинок площею 296,3 м кв., квартира (32,8 м кв.), земельна ділянка (544 м кв.); на його дружині значаться дві квартира (43,8 м кв. і 46,3 м кв.), нежитлова будівля (238,6 м кв.), дача (51,7 м кв.), земельна ділянка (600 м кв.). Автопарк родини складають Toyota Camry 2008 р.в., Lexus RX 200T 2017 р.в., а також ВАЗ 21112 2010 р.в.
У декларації вказано, що подружжя має акції ПРАТ «Капустинський гранітний кар’єр». Депутат володіє корпоративними правами на ТОВ «Роба Нова» і ТОВ «Міськпобутсервіс», є бенефіціаром ВКФ «Спліт», на дружині числиться ПП «Перукарня Локон».
Від підприємницької діяльності у подружжя задекларовано трохи менш як 2,5 млн грн, зарплатня обох склала 73,7 тис. грн.
На банківському рахунку Ігоря Волкова 83,3 тис. грн та 5,9 тис. євро, офіційно у готівці в подружжя 16.5 тис. грн, 70 тис. доларів, 43,5 тис. євро.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: