Колегія суддів Кропивницького апеляційного суду переглянула рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 7 лютого 2019 року у цивільній справі за позовом Шевченко Наталії Сергіївни про захист прав споживача, стягнення збитків та відшкодування моральної шкоди.
За результатами апеляційного розгляду ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову відмовлено повністю, тому що позовні вимоги Шевченко Н.С. до ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур», яку у Кропивницькому представляє дружина депутата “Радикальної партії” Рафаеля Санасаряна Маріанна Санасарян, заявлені до неналежного відповідача.
Як писав “Без купюр”, Наталя Шевченко подала позов до суду через ненадання достовірної інформації про туристичну послугу та неповідомлення її про зміну в анонсованих послугах. Тоді, 7 лютого, Ленінський суд забов‘язав «Анекс тур» сплатити 5585 гривень матеріальної та 2000 гривень моральної шкоди за неналежне виконання договору на туристичне обслуговування.
Як з’ясовано судом, за наслідком вирішення спірних правовідносин, 9 січня 2018 року між ФОП Санасарян М.В., як субагентом, та ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур», було укладено субагентський договір, за яким Туроператор, в особі якого діяв ТОВ «Анекс тур Турагентство», доручає, а субагент зобов’язується за винагороду надати послуги з реалізації туристичного продукту, який сформований постачальником послуг – іноземним туроператором «Аnех Tourism Worldwide DMCC», шляхом укладення від імені, під контролем та в інтересах постачальника договорів на туристичне обслуговування, а також здійснювати фактичні дії, визначені договором, із самостійним набором та комплектацією туристичних груп.
Таким чином, подорож Шевченко Н.С є туристичним продуктом, який створювався туристичним оператором – ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур» і реалізовувався туристичним агентом – ФОП Санасарян М.В. Приватний підприємець зобов’язаний був довести до відома туриста, що відповідальність за перевезення, обслуговування в аеропорту, готельне обслуговування, страхування несуть відповідно перевізник (договір перевезення/квиток), готель (договір про готельне обслуговування/ваучер), страхова компанія (договір страхування/страховий поліс). Тобто, до укладення договору на туристичне обслуговування субагент повинен був надати вичерпну достовірну інформацію щодо туристичної послуги, як вимагають положення законодавства, що регулюють відносини у сфері туризму, зокрема, Закон України «Про туризм», які кореспондується з положеннями укладеного договору.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: