Виклики, пов’язані спочатку з локдауном, а потім війною, підштовхують підприємців об’єднуватися і підтримувати один одного, розвиватися і виходити на нові ринки. Міграція ж спонукає створювати спільноти для взаємодопомоги й співпраці також і за кордоном. Зокрема, Board, заснований 6 років тому підприємцем і доктором економічних наук Андрієм Длігачем, уже є в 12 країнах. Його гасло – “Разом швидше!”. В Україні він представлений у 18 областях та 34 містах. Але центральні регіони, Черкащина і Кіровоградщина, до вчора залишалися на мапі “бордизації” – білими плямами. У вівторок, 29 жовтня, наша область стала 19-ю, а Кропивницький – 35-м містом, що інтегрувалися в міжнародне бізнесове середовище. На черзі -сусідні Черкаси.
Відбулося це з ініціативи співвласниці ТОВ «Хаб Кайдзен», директорки Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області, голови Спілки підприємців малого та середнього підприємництва області та партнерки Board Ольги Ковальової-Алокілі й засновника компанії «MAGNUS», партнера Board Дмитра Пенського. Як зауважила під час відкриття і презентації спільноти в Кропивницькому Ольга Ковальова-Алокілі, щоб відповідати її вимогам і стандартам, потрібно було пройти навчання та тривалу підготовку. А головне відкинути вагання – на часі це сьогодні чи ні. Остаточно позбутися сумнівів удалося після поїздки на відкриття міжнародної бізнес-спільноти “Board” у Коломиї.
Операційна директорка Board Україна Аліна Дорошенко розповіла, як стати частиною спільноти та про можливості для її учасників.
– До “Board” приєдналося понад 1100 підприємств і понад 2100 підприємців. Це те, що дозволяє бізнесу зростати, спираючись на досвід інших. Завдяки нашим партнерам, людям, які йдуть вперед, за 6 років нам вдалося не тільки утриматися, а й масштабуватися. Наша місія – розвиток бізнес-культури та підвищення конкурентоспроможності підприємців у глобальній економіці завдяки обміну досвідом. Ми не обираємо людей за гендером віком чи масштабами бізнесу. Для нас важливі саме ви як його власники. Основні умови для членства – не менше 2 років роботи і команда з не менше 5 працівників.
Велика кількість підприємців дозволяє членам спільноти швидко знаходити людей з потрібним експертним досвідом і вирішувати свої бізнесові та особисті питання, знайти потрібні контакти та партнерів, надихнутися прикладами інших. А закріплені за кожним бордівцем янголи допоможуть знайти серед величезних можливостей саме ті інструменти й контакти, які потрібні саме вам. Так, як зазначила Аліна Дорошенко, янголом для членів кропивницької спільноти буде Тетяна Василишина.
Разом зростати швидше
– Я з бізнесом спілкуюся років 25, бо колись давно працювала в банківській системі й щодня чула про його болі й прагнення зростати, – розповідає, як виникла ідея створити таку бізнес-спільноту в нашому місті, Ольга Ковальова-Алокілі. – Допомагати бізнесу зростати – це прямо те, що я люблю. Тому цим також займається моє підприємство “Хаб Кайдзен”. Часто чула від власників бізнесу “Давайте щось робити”. Я їм кажу, що ось же є спілка підприємців, а вони мені кажуть, що треба щось потужніше. І однозначно правильним було рішення долучитися до спільноти, яка має вибудувану систему, репутацію і все інше.
Вона навела приклад Дніпра, де діє 5 бізнес-спільнот. І переконана, що чим більше їх буде на Кіровоградщині, тим краще, бо здорова конкуренція стимулює до розвитку.
Дмитро Пенський подякував керівництву Board за нові можливості для кропивницького бізнесу.
– Це велика честь і відповідальність, що ви нам довірилися. У нашому місті бізнес-середовище розвивається, у нас не багато конкурентів і унікальна можливість скористатися напрацьованим досвідом, щоб рухатися вперед. Бо рух – це життя”, – зазначив підприємець.
Презентацію нової спільноти місцевому бізнесу організатори уміло поєднали з презентацією Кропивницького гостям з інших міст. Зокрема, Києва, Одеси й Дніпра. Так, ведучий Віталій Беспалий навів чимало цікавих краєзнавчих фактів про те, як у нашому місті зароджувався і розвивався бізнес – від ярмарків до заснування братами Ельворті підприємства з виробництва сіялок. А також розповів про те, чим наше місто вирізняється з-поміж інших. І це, найперше, – колискою першого українського професійного театру, традиції якого сьогодні в місті продовжує новостворене творче об’єднання “Кропива”. Щоб підтримати його, організатори провели благодійну лотерею, адже благодійність є невід’ємною частиною спільноти Board.
– Ми вирішили підтримати тих, хто підтримує наших військових, збираючи для них кошти своїми виставами, а також продовжує театральні традиції нашого краю, відроджує наші культуру і духовність. Бо члени нашої спільноти і так підтримують Збройні сили, а багато хто й залишив бізнес на потім і приєднався до них, – зазначила в коментарі нашому виданню Ольга Ковальова-Алокілі.
Голова об’єднання “Кропива”, колишній директор Театру Корифеїв Вячеслав Вандрашек, користуючись нагодою, анонсував презентацію книги місцевої письменниці, кіноверсію якої вони з колегами створили. Також виставу на п’єсу Оксани Гриценко “Молочайник” – про окупацію Херсонщини.
А закріпили кропивничани образ гостинних і культурних господарів, які люблять і популяризують наше місто і край, сувенірами від етнопроєкту “Баба Єлька” – гаманами зі скіфським орлом та книгою рецептів традиційних страв нашої області “Смачна Кропивниччина”.
І здається, обидві презентації – спільноти й Кропивницького – вдалися. Адже, як розповіла “Без купюр” співзасновниця “Баби Єльки” Інна Тільнова, сьогодні бордівці з інших міст завітали на екскурсію в їхню етнолабораторію та за сувенірами на згадку про наше місто.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: