Кропивницький хлібзавод другий рік поспіль випікає великодні паски за автентичним рецептом, відродженим завдяки етнографічному проєкту «Баба Єлька». Як розповіли “Суспільне Кропивницький” на підприємстві, технологи хлібзаводу дещо осучаснили рецепт: до тіста додали родзинки та курагу, однак базові інгредієнти та технологія залишилися вірними оригіналу.

Фото “Суспільне Кропивницький”
Паски готують за традицією, що бере початок із села Розсохуватка, колишнього Маловисківського району (нині — Злинківська громада). Саме там жила Олена Рибалкіна — бабуся іншої співзасновниці проєкту Світлани Буланової. У селі її знали як бабу Єльку. Онука зберегла рецепт, за яким вона випікала паски.
До її складу входять вершкове масло та смалець, що робить тісто особливо м’яким і пружним. Вага однієї паски — майже 800 грамів. Замість сучасної глазурі великодній хліб прикрашають пташками з тіста — символом зв’язку між небом і землею.
Цей та інші автентичні рецепти із Кіровоградщини увійшли до кулінарної книги «Смачна Кропивниччина», яка містить понад 200 рецептів традиційних страв, зібраних командою «Баби Єльки» у селах області.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: