Кропивницька міська рада вчора, 4 липня, переглянула ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у Кропивницькому та селищі Новому.
Проєкт рішення підтримала більшість депутатів.
В обгрунтуванні до проєкту рішення йдеться про те, що чинні на сьогодні ставки та пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, прийняті 8 липня 2021 року згідно з попереднім Державним класифікатором будівель та споруд.
16 травня ГУ ДПС у Кіровоградській області надіслало до міської ради лист щодо необхідності перегляду ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2025 рік з урахуванням нового національного класифікатора будівель і споруд.
Ставки податку не змінюються по переважній більшості класифікаційних одиниць будівель. Натомість, за рахунок укрупнення окремих категорій будівель та об’єднання їх в класифікаційні одиниці відбувається зменшення ставок податку в окремих позиціях.
Наприклад, гуртожитки для робітників та службовців, будинки для біженців, притулки для бездомних, будинки для колективного проживання інші – зниження ставки для фізичних та юридичних осіб з 0,5% до 0 %.
За кодом «Музеї та бібліотеки» по позиціях «Музеї та художні галереї», «Бібліотеки», книгосховища», «Технічні центри», «Будівлі архівів» знизяться ставки для фізичних та юридичних осіб з 0,5% до 0 %.
За кодом «Зали спортивні» по позиціях «Басейни криті для плавання», «Манежі легкоатлетичні», «Тири» – знизяться ставки для фізичних та юридичних осіб з 0,5% до 0 %;
За кодом «Будівлі для культової та релігійної діяльності» по позиціях «Похоронні бюро та ритуальні зали» – ставки для фізичних та
юридичних осіб знизяться з 0,5% до 0 %, тощо.
Винятком є об’єкти нерухомості за кодом Будівлі офісні, де за позиціями Будівлі органів державного та місцевого управління, Будівлі органів правосуддя, що перебувають у власності фізичних осіб – ставка податку з 0,0% збільшиться до 0,5 %. Це не стосується будівель, які перебувають у власності органів влади або самоврядування чи створених ними організацій.
Рішення також передбачає пільгу зі сплати податку на нерухоме майно учасникам індустріального парку в розмірі 50% терміном на 5 років починаючи з року, в якому власник об’єкту оподаткування набув статусучасника індустріального парку, по 31 грудня року, в якому закінчується 5-річний термін з моменту набуття такого статусу. Ознайомитися зі ставками та пільгами, а також із порівняльною таблицею можна у фотогалереї.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: