Депутати Кропивницької міської ради ще в листопаді 2022 року надали дозвіл КП “Благоустрій” на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в Никонорівському лісопарку. Але чиновники досі не надіслали підприємству документи для виконання.
Про це йдеться в статті “Пульс. Ексклюзив”. Так пояснили журналісту видання те, чому за півтора року не розробили проєкту землеустрою на землю в комунальному підприємстві “Благоустрій”.
Контроль за виконанням прийнятого депутатами рішення поклали на заступника міського голови Олександра Мосіна.
Днями депутатка Кропивницької міської ради Ольга Ковальова-Алокілі повідомила, що намагалася з’ясувати, чому рішення не виконане, ще в січні нинішнього року.
“Останнім часом увага громадськості, журналістів, депутатського корпусу прикута до скверу Никонорівський, площею майже 4 га, в якому ще в січні 2024 р. зведено огорожу, зʼявилася охорона… До мене звернулися стурбовані мешканці, тому 30 січня 2024 р. Направила депутатське звернення”, – йдеться в її дописі у Фейсбуці. – “У відповідь отримала «відписку», майже через півтора місяця…”.
Депутатка направила повторне звернення до міської ради 18 квітня та ініціює службову перевірку, щоб з’ясувати, з чиєї вини не виконано рішення сесії.
Як повідомляв “Без купюр”, 19 квітня, правоохоронці та спеціалісти у земельній та архітектурно-будівельній сфері провели в рамках кримінального провадження огляд земельної ділянки по вулиці Прирічній, 49 на території Никонорівського лісопарку в Кропивницькому.
Як повідомила присутнім журналістам прокурорка Кропивницької оружної прокуратури Світлана Стрижеус, провадження зареєстроване за фактом самовільного заняття земельної ділянки та заволодіння нею шляхом шахрайства.
“Огляд відбувається за участі спеціалістів, представників Кропивницької міської ради, Головного управління Держгеокадастру, Управління державного архітектурно-будівельного контролю, спеціаліста-геодезиста, який відбиває точки, встановлює розмір земельної ділянки, а також площу будівель і споруд, які були знищені, від яких залишився лише фундамент. Прокурор Кропивницької окружної прокуратури”, – зазначила Світлана Стрижеус.
Торік їх успадкував від своєї матері місцевий житель Сергій Димитрович, після чого обніс територію парканом. Хоча в документах, які вдалося знайти журналістам, є суперечності. В одних об’єкти на цій території вказують, як знищене майно, в інших вони раптом стали недобудовами. Згідно з іншими — виконавчий комітет узагалі вирішив припинити право власності на комплекс будівель на території лісопарку через знищення майна.
Згідно з Земельним кодексом, з моменту державної реєстрації прав на нерухоме майно, у його власника виникає право постійного користування та оренди земельної ділянки під ним.
Для цього необхідно, щоб земельна ділянка мала кадастровий номер, а також визначені межі та площу, дозвіл на розробку документації з землеустрою. За інформацією колег, земельна ділянка під майном колишнього табору “Орлятко” немає кадастрового номера. Передача землі комунальному підприємству “Благоустрій” могла б убезпечити цей зелений масив від зазіхань підприємливих містян і допомогла б зберегти у власності громади.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: