Жителя Кропивницького шокував занедбаний стан другої дільниці Житлово-експлуатаційного об’єднання №3, що по вулиці Соборній, 23-а. Керівник ЖЕО каже, що приміщення орендують, а кошти, які надходять у вигляді квартплати від населення, йдуть на заробітну плату працівників та утримання житлового фонду. “Без купюр” принагідно поцікавився, куди скільки…
Вчора, 9 грудня, наш читач надіслав фотографії до редакції “Без купюр” із проханням опублікувати.
“Це називається “рухаємося в Європу”. ЦНАП відкрили сучасний навпроти “Краєзнавчого музею”, а тут знаходиться його “філіал” – відділ прописки і виписки в такому стані, наче зараз 1940-ий рік. Не знаю, чи зміниться щось, але не відправити вам не міг. Бо це говорить не тільки про рівень ЖЕО, а й рівень влади”, – ділиться враженнями Сергій Твердухін.
В середу о 14 годині ми намагалися отримати по телефону коментар із цього приводу в керівництва ЖЕО, проте директора Олександра Довгаля не було на місці. В приймальні сказали, що поїхав на об’єкт. Хоча на сайті міської ради вказано, що щосереди з 13 до 16 години він проводить особистий прийом громадян. У ЖЕО пообіцяли передати йому номер телефону редакції. Проте, коли о 16-ій ми так і не дочекалися дзвінка, зателефонували ще раз за номером приймальні. Та керівника теж не застали. Тож сьогодні телефонували знову.
Олександр Довгаль каже, що друга дільниця ЖЕО знаходиться по вулиці Комарова, хоча на сайті міської ради вказана інша інформація. Але коли мова зайшла про занедбаний стан, стало очевидним, що говоримо про одне і те ж приміщення. Якщо вірити словам співрозмовника, то навіть на банку фарби для дверей і підлоги кошти “викроїти” не можуть.
“Справа в тому, що це орендоване приміщення, ми не є його господарями. Його ремонт не закладено в тариф (з квартплати, – ред.). Тому не бачу сенсу робити навколо цього ажіотаж”, – заявив директор. – “Ми можемо ремонтувати тільки ті приміщення, за які ми отримали гроші від жителів. Якщо по провулку Тінистому це наше приміщення, то чому я тут маю робити якісь ремонти? Когось це влаштовує, когось не влаштовує… Це абсолютно їхні проблеми. Для мене буде гірше, якщо я зроблю ремонт у себе, але не зроблю ремонт у під’їзді якійсь бабусі”.
Як багато цьогоріч відремонтували під’їздів, Олександр Довгаль сказати не зміг, пославшись на те, що ще не підсумовували результати роботи за рік.
Інформацією щодо надходжень від населення за обслуговування будинків директор володіє краще. Не зважаючи на кризовий рік, розрахунки порівняно з попереднім роком, за його словами, залишилися на тому ж рівні.
“Ось, економіст мені доповідав, середній рівень розрахунків населення за наші послуги становить 94,5%. Але це з урахуванням того, що хтось і старі свої борги сплачував”, – зазначив Олександр Довгаль.
За його словами, частина надходжень від квартплати йде на оплату праці працівників, а решта – на ремонти на поточні витрати.
“Без купюр” поцікавився куди скільки.
Згідно зі звітом про фінансові результати за минулий рік, оприлюдненим на офіційному сайті міської ради Кропивницького, ЖЕО отримало надходження від квартирної плати в розмірі 18 мільйонів 146 тисяч гривень.
Витрати на оплату праці працівників у 2019-ому склали 10 мільйонів 596 тисяч гривень, з них 3 мільйона 276 гривень – це оплата праці 23 осіб із числа керівництва, спеціалістів та працівників технічних служб. 7 мільйонів 319 гривень – зарплата 107 робітників. 2 мільйона 300 тисяч – соціальні заходи (амортизація і податки).
На капітальний ремонт житлового фонду, згідно зі звітом, торік не витратили жодної гривні.
На обслуговування ліфтів – 1 мільйон 317 тисяч гривень. Вивезення побутових відходів – 575 тисяч гривень. Інші матеріальні витрати (без деталізації) – 2 мільйона 321 тисяча гривень. Витрати на поточний ремонт (матеріали та роботи, виконані підрядним способом) склали лише 144 тисячі гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: