У Кропивницькому 39-річному чоловіку повідомили про підозру в домашньому насильстві та умисному невиконанні обмежувального припису.
Про це повідомили в ГУНП в Кіровоградській області.
“Співробітники сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Кропивницького районного управління неодноразово реагували на повідомлення місцевої жительки про протиправні дії її колишнього співмешканця”.
Правоохоронці взяли чоловіка на профілактичний облік і постійно проводили із ним превентивну роботу. Жінці рекомендували звернутися до суду із цивільним позовом про видачу обмежувального припису кривднику.
Проте 39-річний чоловік не зважав на притягнення до адміністративної відповідальності та накладені судом штрафні санкції та продовжив скоювати правопорушення.
Нині поліцейські проводять розслідування за фактом умисного систематичного вчинення домашнього насильства та порушення вимог обмежувального припису.
У межах кримінального провадження кропивничанину повідомили про підозру за ст. 390-1 (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) та ст. 126-1 (домашнє насильство) КК України.
Санкція статті передбачає покарання – до двох років за ґратами.
Правоохоронці закликають громадян не замовчувати факти домашнього насильства та обов’язково звертатися по допомогу за номер 102.
Довідково: Обмежувальний припис стосовно кривдника – встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.
У разі видачі обмежувального припису щодо кривдника застосовуються такі заходи тимчасового обмеження:
- заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
- усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
- заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
- заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
- заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: