Не зважаючи на те, що опалювальний сезон в Кропивницькому офіційно закінчився ще вчора, а надворі дуже тепла погода, у жителів центральної частини міста досі гарячі батареї. Кропивничанка Ірина каже, що наразі в її квартирі 27 градусів тепла при відкритій кватирці. Жінка не розуміє логіку тепловиків та переживає, хто заплатить за неочікувану “розкіш”.
Керівник комунального підприємства “Теплоенергетик” Олександр Чельник пояснив “Без купюр”, що ТЕЦ, яка опалює центральну частину міста, з технічних причин перевели у відповідний режим тільки сьогодні, кілька годин тому. А оскільки бюджетні установи та організації вже відключилися від центрального теплопостачання самі, відбір і обмін тепла зменшився і до житлових будинків пішов теплоносій вищої температури.
“Зупинка цієї великої котельні вимагає такої технологічної процедури, як консервація обладнання. Як тільки отримали розпорядження про кінець опалювального сезону, ми провели закупівлю відповідної послуги. Але виконавці з Запорізької області, де сьогодні складна ситуація через воєнні дії, з великими складнощами змогли доставити нам необхідний хімреагент. Тому бригада тільки зараз розпочинає консервацію обладнання. Зупинити роботу ТЕЦ, а потім запускати, коли приїдуть фахівці, – теж був не найкращий варіант, бо це додаткові збитки й ризик поривів мереж. Та вже до кінця дня температура теплоносія в батареях впаде”, – запевнив керівник підприємства.
За надлишкове тепло і пов’язаний з ним дискомфорт містяни не платитимуть, — сказав Олександр Чельник.
“Є певні формульні розрахунки, згідно з якими ми маємо право виставити рахунки споживачам. У такому випадку людям не доведеться платити за тепло, яке вони отримали по закінченні опалювального сезону”, – заспокоює посадовець і переконує, що ситуація пов’язана з об’єктивними обставинами, а не марнотратством тепловиків.
Наразі, за його словами, всі котельні припинили подачу тепла, крім південно-західної.
“Ця котельня працюватиме до понеділка, оскільки вона опалює такий об’єкт критичної інфраструктури, як обласна лікарня. Цей обласний заклад немає власної автономної котельні, тому ми повинні забезпечити комфортні умови для хворих. Бо на вихідні прогнозують зниження температури повітря. Але тут задіяна мала котельня, з нею простіше, ніж із ТЕЦ. Ми вдень її відключаємо, а вночі включаємо. Наступного тижня, коли температура повітря буде вище 8 градусів, ми її також зупинимо”, – сказав Олександр Чельник.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: