ГО “Територія успіху” втретє цьогоріч стала партнером Міжнародної організації з міграції (МОМ) в реалізації проекту “Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні”.
Про це Повідомляє pr-служба ГО “Територія успіху” .
Проект здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW і має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту.
Водночас, проект зміцнює соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект надає змогу вимушеним переселенцям та членам приймаючих громад розпочати новий, або розширити існуюючий бізнес.
У 2018-му році всі етапи проекту, від написання заявки, проходженя тренінгів, до захисту бізнес-планів і зрештою отримання необхідного для розвитку власної справи обладнання, пройшли 14 осіб за програмою підтримки мікропідприємництва, а також 24 особи самозайнятих.
Артем Луценко
Ми з дружиною займаємось фотозйомкою. Розвиваємо власну студію фото і відеопослуг. Допомагаємо людям зберегти найважливіші миті їхнього життя.
Проблема полягала у відсутності належного устаткування для надання якісних фото-, відеопослуг. Апґрейд обладнання у випадку «Frame Studio Кропивницький» був обов’язковим. У команді нашої студії на той момент було дві людини, а камера лише одна. Це також ускладнювало надання послуг і зменшувало прибутки. Бізнес-план будувався на концепті одночасного надання фотопослуг та відеопослуг, переважно на святкових івентах.
Про програму ми дізналися з оголошень у ЗМІ. Вирішили взяти участь. Я дізнався багато корисної інформації з тренінгів, що дозволило спланувати наш розвиток і без проблем написати і захистити бізнес-план. Ще до того, як ми отримали на руки фотоапарат, нові знання і знайомства відкрили перед нами нові можливості. У нас збільшилась кількість замовлень. Нас запрошували висвітлювати як особисті, так і бізнес події. Ми співфінансували покупку нового обладнання, щоб не просто отримати додаткову одиницю техніки, а те, що вивело наші можливості на новий рівень.
Наразі бізнес-план виконується, техніка надалі закуповується та оновлюється уже за власний рахунок. Студія починає заходити у весільний ринок. Після отримання додаткового устаткування ми уже відпрацювали весільні замовлення, також займались висвітленням масових івентів міста, таких як фестиваль «Кропивницький 2018», «Велодень», «Спортивне місто».
Участь у проекті від «МОМ» – це потужний поштовх у розвитку нашої студії.
Дорош Ліля
Я займаюсь скраббукінгом – виготовляю листівки, альбоми, подарункові коробки, скарбнички на замовлення. Можу прикрасити все, до чого можна приклеїти папір. Раніше всі матеріали мусила купувати вже готові, це коштувало дорого, від чого собівартість виробів складала левову частку їхньої ціни. Сама робота займала більше місяця над одним альбомом. Тому хоч і присвячувала цій роботі чимало часу, сил і натхнення, заробітку з неї майже не було.
Я дізналася з засобів масової інформації про проект МОМ, вирішила взяти участь. Пройшла навчання у чудових викладачів-практиків, захистила бізнес-план. Навіть його оформила красиво. І була щаслива отримати обладнання, а саме плотер Vicsign hn 630 c з плагіном для Corel, який значно підвищив ефективність і швидкість моєї роботи.
Після того, як я отримала у користування плотер Vicsign hn 630 c, я вдвічі швидше роблю замовлення. Можу братись за масштабні проекти, такі як оформлення весіль під ключ. Я також можу сама виготовляти складні елементи прикрас, а не купувати готові. Це здшевлює собівартість. Таким чином моє захоплення поволі стає більш прибутковою справою.
Олена Болдишева
Я займаюся пошиттям купальників для художньої гімнастики та дрібними ремонтами спортивного і повсякденного одягу.
Для розвитку власної справи мені необхідно було додаткове обладнання – оверлок, розпошивальна машина, хороша праска, якісні ножиці. Обладнання необхідне спеціально для пошиття трикотажних виробів. Звичайна швейна машина погано справляється з обробкою краю тканини, який розтягується.
Для мене також дуже цінними і цікавими були тренінги, проведені «Територією успіху». З них я дізналася багато цікавої і корисної для мене і для бізнесу інформації, ще більше розкрилося бачення перспектив розвитку власної справи і за допомогою отриманих знань тепер можу просувати далі бізнес. Великим щастям для мене було отримати необхідне обладнання.
Сьогодні мої вироби високої якості з тривалим періодом експлуатації. Термін використання виробів збільшується в рази завдяки роботі з сучасним обладнанням. В процесі вправ у гімнастки шви в купальниках не рвуться, не розтягуються. Тому тепер саме до мене вишикувалась ціла черга клієнток. Всі вони хочуть пошити купальник для художньої гімнастики лише у мене, а не в інших швачок надомниць, які працюють на застарілому обладнанні. Утворилася черга. Я щаслива дарувати впевненість гімнасткам під час їхніх виступів, бути таким чином долученою до і до їхніх перемог. А ще я можу бути впевнена в успішному розвитку свого бізнесу і в завтрашньому дні.
Третяк Олександр
Я займаюсь виготовленням керамічних виробів – амулетів, іграшок, свистульок. Постійно працюю над власною технікою, вдосконалюю майстерність. Але заробляти на цій справі не міг. Бо всі мої вироби були не завершеними, через відсутність печі для випалювання. Справа в тому, що для надання необхідної міцності виробам з глини або кераміки, їх потрібно обпалити при високій температурі, яку не зможе забезпечити звичайна домашня плита або духовка. З цим завданням може впоратися тільки спеціальна піч для випалювання кераміки.
Про програму я дізнався з анонсів у фейсбуці і зрозумів, що це і є той шанс для мене, щоб справа, якою я живу стала ще й прибутковою. Мені дуже допомогли тренінги, які ми проходили, для побудови стратегії ведення власної справи і написання бізнес-плану. Шкода лише, що це були лише два дні. Саме завдяки навчанню я зміг отримати грант і його якраз вистачило, щоб купити піч.
Тепер нарешті, коли в мене є піч, я почав продавати свої вироби. Беру участь у різних ярмарках і виставках. Вже маю своїх клієнтів. Мої вироби вже помітили в професійному середовищі, тож тепер мене щей запрошують провести майстер-класи для дітей та інших майстрів. Ось невдовзі проведу майстер-клас в обласному центрі народної творчості.
Наталя Федорова
Маю інвалідність, з дому майже не виходжу. Пенсія мізерна – 1400 грн. на яку годі вижити. Коли стало зовсім сутужно, згадала, що вчилась колись шити, дістала стару, ще мамину вже зовсім поганеньку швейну машинку і почала брати замовлення на ремонт, перешивку верхнього одягу, підрубку брюк та штанів. Зараз така послуга дуже актуальна ще й тому, що люди не мають коштів купувати нове в магазині свого розміру, купують в секунд-хендах таке, що треба десь вшити, десь поремонтувати.
Багато моїх клієнтів переселенці. І вони мені розказали про цей проект. Казали: «Що ж ти мучишся, піди візьми участь, може й пощастить, то матимеш робочий інструмент. Ти ж нас так виручаєш».
І я спробувала, багато чого навчилась на тренінгах і, на щастя, таки отримала інструмент.
Сьогодні моя швейна машинка – це те, що мені допомагає просто виживати, моя рятівниця. Поки що я продовжую робити ремонт, перешивку одягу. Хоча вже мрію про те, щоб шити нові речі на замовлення. Потрохи купую тканини, нитки, підбираю фасони. Часто навіть клієнти, не маючи грошей, так само розплачуються зі мною то нитками, то тканиною, а то й продуктами.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: