Кропивничанка Інна Тільнова б’є на сполох, що по вулиці Героїв-рятувальників всихає без поливу так звана алея кентукських кавових дерев, яку у квітні нинішнього року висадило КП “Єлізавета” разом із керівниками гуртків і секцій управління молоді й спорту міської ради та дитячого будинку “Наш дім”.
Інна мешкає в цьому мікрорайоні й розповіла “Без купюр”, що комунальники й міська рада прозвітували про те, що висадили деревця, але вона жодного разу не бачила, як їх поливають.
“По-перше, ніякої алеї, як повідомляла пресслужба міської ради, там немає. Бо там немає тротуару і де ходити. Це звичайне узбіччя. По-друге, там раніше садили вже липи… Частину цих кавових дерев посадили на місці всохлих лип. Наскільки я бачу, нові дерева теж ніхто не поливає. Тому й прийнялися вони далеко не всі і стоять у вигляді патичок вздовж дороги”, – каже кропивничанка.
Згідно з розділом 5 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, органи державної влади та органи місцевого самоврядування визначають на конкурсних засадах балансоутримувачів об’єктів благоустрою зеленого господарства державної та комунальної власності з-поміж спеціалізованих підприємств. Вони є відповідальними за їхній стан.
Поспілкуватися з цього приводу з Аллою Чернік, керівницею КП “Єлісавета”, яке закупило саджанці кавових дерев та виграло тендер міської ради на послуги з озеленення, поки що не вдалося.
“Без купюр” також звернувся до Управління молоді й спорту Кропивницької міської ради, оскільки до висадки алеї залучали педагогів-організаторів й керівників гуртків та секцій дитячо-юнацьких клубів.
Ми поцікавилися в заступниці начальника Управління молоді й спорту Кропивницької міської ради Катерини Черкасської, чи не збираються вони також доглядати за висадженими деревами.
За словами посадовиці, молодь та її наставники щороку добровільно долучаються до висадження дерев і не можуть бути відповідальними за них.
“Але мені теж казали про те, що деревця нібито засохли, тому я спеціально поїхала подивитися. Як на мене, не прижилися там лише кілька саджанців. Проте, я запропоную колегам, підпорядкованим нам та вихованцям, зібратися і полити їх. Це не є для нас проблемою. Однак я не можу сказати, що ті дерева зовсім всохли”, – каже Катерина Черкасська.
Аби вони зовсім не всохли, Інна Тільнова за можливості поливає їх разом із чоловіком замість комунальників. Однак, на її думку, цього замало і міські служби теж мали б краще доглядати за молодими зеленими насадженнями. Оскільки це не єдине місце, де дерева страждають в спеку без поливу.
“На площі Богдана Хмельницького посадили берізки, вони там теж засихають”, – каже Інна. – “А кавові дерева по вулиці Героїв-рятувальників ми з чоловіком зранку поливаємо з баклажок. Зупиняємо машину по дорозі на роботу, він поливає з одного краю, а я в босоніжках на підборах з іншого. Тому вони, мабуть, і не всі засохли”.
Про проблему з поливом молодих дерев у місті неодноразово писали й екоактивісти в спільноті “Озеленення Кропивницький”. Тому, власне, небайдужі містяни організовуються та поливають самі. Зокрема, на Набережній.
“Я там сьогодні з 9.00 ранку до 15.00 була — шість годин, полила близько 60 дерев, які так само покидали на погибель”, – написала два дні тому активістка Надія Паливода.
Однак не скрізь є де набрати води, аби полити велику кількість дерев. Проте міська влада продовжує вдавати, що озеленює місто, і саджати дерева за принципом “якось виростуть”, витрачаючи щороку бюджетні кошти на нові саджанці, які з таким доглядом часто не приживаються.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: