Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який припадає на 1 грудня, у Кропивницькому відбулась прес-конференція «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ».
Йшлося про темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні, необхідність кожному пройти обстеження та сучасні можливості легко і швидко дізнатись свій статус.
Голова правління обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Юлія Чабанюк розповіла, що приборкати епідемію ВІЛ досі не вдається, темпи поширення її все ще високі.
«Досі неможливо повністю вилікуватись від ВІЛ, але сьогодні є можливість жити повним життям і бути безпечним для близьких і оточуючих, вчасно дізнавшись про свій ВІЛ статус і почавши АРТ лікування», – зазначила доповідачка.
Виконавчий організації Костянтин Данильченко розповів про просвітницьку роботу, яку вони провадять. Зокрема, заплановано низку лекцій у навчальних закладах міста, під час яких буде можливість пройти і швидке тестування.
Також Костянтин Данильченко презентував інноваційний додаток HIV TEST, за допомогою якого можна оцінити ризики інфікування та знайти найближчий пункт тестування.
«Ви просто зі свого смартфону скануєте QR код, відповідаєте на прості запитання і те, яким є ризик інфікуватись, обрахує додаток, а також підкаже, де пройти тестування щоб бути на 100% певним у своєму статусі», – зазначив Костянтин.
Невдовзі у Кропивницькому буде доступна ще одна інновація – оральний тест на ВІЛ, що дозволяє виявити наявність вірусу в організмі за допомогою зразка слини.
«Чому все це важливо? Раннє діагностування і вчасно розпочата АРТ терапія – шанс на повноцінне життя, тоді як виявлене захворювання на 3-4 стадії уже значно скорочує наші можливості допомогти і покращити стан хворого», – наголосив громадський діяч.
Заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОДА Наталя Горбенко повідомила статистику ВІЛ по нашій області. Зокрема, сьогодні на обліку перебуває 3161 ВІЛ інфікованих. Щороку виявляють 400 осіб інфікованих та 150 з ВІЛ-статусом.
Також Наталя Горбенко розповіла про обласну програму протидії ВІЛ епідемії.
«Сьогодні фінансування складає 979 тис. грн. Ці кошти спрямовано на профілактичні заходи, раннє обстеження вагітних жінок і немовлят. Закупівлю тест-систем та імуноферментних аналізів. Всього в області охоплено АРТ-терапією більше 2000 осіб. Лікування доступне всім, препарати наявні в достатній кількості», – відзначила посадовець.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: