Комісія, що розслідувала випадок на виробництві ТОВ «Три Стар», працівницю якого 21 липня з робочого місця доставили в тяжкому стані до реанімації обласної лікарні, дійшла висновку, що підприємство винне тільки в тому, що не забезпечило її перчатками для роботи з гарячою масою.
За словами першого заступника начальника Управління Держпраці в Кіровоградській області Віталія Заніздри, опіки рук Ніна Козупляка отримала днем раніше, і це не має жодного стосунку до того, що вже наступного дня її доставили до обласної лікарні з набряком головного мозку та порушенням діяльності внутрішніх органів. Чиновник також стверджує, що медики спростували свої попередні висновки про тепловий удар на виробництві. Водночас син потерпілої надав нам епікризи з обласної лікарні та першої міської лікарні, куди її перевели згодом, де вказано протилежне.
«Ми створили комісію і провели розслідування, що було призначено згідно з наказом управління, відповідно до вимог положення про ведення розслідувань та обліку нещасних випадків і захворювань, затвердженого постановою КМУ. Прошиті матеріали направлені всім членам комісії, в слідчі органи та до Державної служби з питань праці. Потерпілій також надано акти форми Н5 та Н1, затверджені мокрою печаткою управління та підписами членів комісії. За результатами розслідування виявлено та встановлено винних осіб. Надалі вже слідчі органи визначатимуться з кваліфікацією порушень у рамках відкритого кримінального провадження. На підставі висновків медичних закладів, причинно-наслідковий зв’язок між опіками рук, отриманими на виробництві, і тим станом, у якому вона була доставлена до лікарняного закладу, не підтверджено», – прокоментував Віталій Заніздра.
На уточнююче запитання про те, чи підтверджено попередні висновки лікарів, що жінка впала в кому внаслідок теплового удару, отриманого на виробництві, посадовець відповів наступне:
«Про тепловий удар припущення спростовано. Ми проводили заміри на підприємстві, які показали, що температура в приміщенні – в межах норми. Стосовно того, що вона працювала без засобів захисту, тобто без перчаток, що забезпечували б захист від гарячого, нестиме відповідальність керівник підприємства. Яку саме, це не наша компетенція. Це вирішуватиме судова інстанція. Я стверджую на підставі в тому числі висновків лікувальних закладів. Підприємством виконано всі вимоги, оплачено діагностику, воно саме було в цьому зацікавлене. Водночас визнає провину, що не забезпечило потерпілу засобами захисту. Опіки вона отримала від гарячої халви 20 липня, а наступного дня майстер її перевела на іншу операцію. Їй пропонували через опіки йти на лікарняний, але вона категорично відмовилася. Ми свою справу завершили. Ті виплати, які мають бути забезпечені Фондом соціального страхування, жінка отримає, і якщо є чеки на ліки, згідно з листками призначень лікарів, кошти за них також повернуть», – запевняє чиновник.
Проте син потерпілої у розмові з нашим кореспондентом вказав на кілька суперечностей та сумнівних моментів.
По-перше, в епікризах двох медичних закладів указано, що набряк мозку, синдром порушення свідомості, кома 2-го ступеня, гостра дихальна недостатність 3-го ступеня, гостра серцево-судинна недостатність, ураження нирок 2-го ступеня і постінтубаційний бронхіт спричинені тепловою травмою тяжкого ступеня.
По-друге, жінка скаржилася сину на дуже високу температуру у виробничому приміщенні.
“Мама досі перебуває на лікарняному і практично нікуди не виходить з дому, окрім поліклініки, а також говорить дуже нерозбірливо, – розповідає Олег Козупляка. – Однак із того, що мені вдалося зрозуміти, вона справді отримала опіки рук від гарячої халви і наступного дня просила, аби її перевели на іншу роботу, але їй відмовили. Також вона розповідала, що в приміщенні було дуже жарко й увесь час хотілося пити, і що баклажок із водою до кінця дня працівникам не вистачало. Тому мені здається дивним твердження, що температура там у межах норми, і що проведені заміри спростовують те, що мама потрапила до лікарні через тепловий удар. Заміри ж проводилися в іншому приміщенні. Згідно з тими документами, з якими мене ознайомили, їх робили на складі, куди її начебто перевели, а не там, де виготовляють халву. І жодних офіційних документів за результатами розслідування нам ще насправді не надали”.
Хлопець зазначає, що матері діагностували й інші захворювання, однак налаштований довести в суді взаємозв’язок між різким погіршенням стану її здоров’я на робочому місці та умовами праці на підприємстві. Та не розуміє, чому під час медогляду, який вона проходила напередодні, не виявили залізодефіцитної анемії.
Довідково: ТОВ “Три Стар” – виробник кондитерської продукції. Виготовляє халву, козинаки та інші солодощі під торговим брендом “Золотий вік”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: