Вчора перед початком підготовчого засідання у справі колишньої начальниці одного з відділів обласної прокуратури Світлани Клюкіної та місцевого жителя Сергія Льовіна колегія суддів Кіровського районного суду у складі Володимира Поступайла, Олександра Куценка та Романа Петрова повідомили про самовідвід.
Всі троє посилалися на гарні професійні та особисті стосунки з обвинуваченою екс-прокуроркою Клюкіною, і що ці обставини в подальшому можуть поставити під сумнів їхню неупередженість.
Присутній представник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Касьян не заперечував проти самовідводу суддів, на відміну від самої обвинуваченої. Світлана Клюкіна заявила, що не заперечує проти самовідводу судді Петрова, котрий свого часу працював під її безпосереднім керівництвом в органах прокуратури. Однак заперечила стосовно гарних особистих та професійних стосунків із Поступайлом та Куценком.
Так, зокрема, за її словами, з останнім вона ніколи не перетиналася в судових засіданнях і навіть не привіталася б з ним на вулиці, бо не досить добре знає його в обличчя. І що з таким же успіхом можна оголосити про самовідвід, проїхавшись із нею в маршрутці.
«Три роки мого життя спаплюжено, а розгляд справи ще навіть не почався. Я більше не можу чекати. Мені не тридцять років. В мене немає здоров’я», – висловилась Клюкіна.
Сергій Льовін, який проходить у справі про отримання Клюкіною хабара як співучасник, теж заперечував проти самовідводу суддів.
Адвокат обвинувачених Володимир Мусієнко зазначив, що не вбачає підстав для самовідводу всіх суддів і що розгляд тривалий час уже затягується в судах саме через самовідвід, і він з його підзахисними зацікавлені в тому, щоб уже нарешті справу почали розглядати.
Однак на думку членів колегії суддів це не вплинуло. Головуючий суддя Володимир Поступайло зазначив, що автоматизована система визначить новий склад суддів.
Раніше через самовідвід судді Ленінського районного суду Кропивницького Олексія Мягкого Кримінальне провадження було передано на повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями, але програма видала протокол про неможливість розподілу. В зв’язку з цим кримінальне провадження було направлено до Апеляційного суду Кіровоградської області для передачі на розгляд до іншого суду. Оскільки частина суддів Лунінського суду – неповноважні, частина – слухали вже цю справу або не мають відповідної спеціалізації.
Слід зазначити, що на початку судового процесу НАБУ наполягало на розгляді справи в Києві, посилаючись на упередженість місцевих суддів, але сама Клюкіна та її захисник добивалися, щоб справу розглядали у Кропивницькому.
Нагадаємо, що Світлана Клюкіна звинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч.2 ст.357 КК України (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження).
Згідно з матеріалами справи, її звинувачують у тому, що у змові зі своїм знайомим Льовіним вона вимагала 6500 дол. США з вагітної учасниці ДТП за повернення їй арештованого автомобіля Porsche, а також вчинення інших процесуальних дій у кримінальному провадженні. За версією слідства, хабар передавався у два етапи – 3300 дол. 24 грудня 2015 року та 3000 дол. 13 січня 2016 року. Частина коштів призначалась посереднику. Представник винуватиці ДТП нібито передавав Льовіну для Клюкіної кошти в офісі її адвоката, що у Кропивницькому по вул. Декабристів, 5.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: