Кіровоградська обласна рада за поданням заступника голови облради Дмитра Лінька на сесії розгляне звернення до Кабінету Міністрів України щодо зниження тарифі Звернення на тепло, електроенергію та централізоване водопостачання та водовідведення.
Проєкт рішення з його текстом оприлюднено на офіційному сайті органу самоврятування.
В ньому зокрема зазначається, що такі тарифи спровокують хвилю неплатежів.
Текст звернення подаємо нижче.
В умовах тривалого карантину та економічної кризи, зростання безробіття та рівня бідності населення, продовжується тиск на громадян шляхом постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Влада неодноразово запевнювала українців, що в такий нелегкий період, тарифи не будуть підвищуватись. Проте, згідно з оприлюдненим на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проєкту тарифів на водопостачання та водовідведення на 2021 рік, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для населення у 2021 році зростуть у всіх містах України.
Планується підвищення тарифів для операторів розподільчих мереж (облгазів) міст України, а саме підвищення плати за розподіл (доставку) природного газу, яке в подальшому відобразиться в платіжках населення.
У нашій державі запрацював ринок газу. Проте, в реаліях українським споживачам цієї соціально важливої, життєво необхідної послуги нічого позитивного це не принесло. Третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ. Всі постачальники газу переглянули свої ціни і в середньому зростання по ринку склало 25%. Різниця в ціні газу у різних постачальників досягає 35%. Це пов’язано з тим, що в Україні, згідно з методикою розрахунку ціни на газ, орієнтиром є паритет імпорту. Оптова ціна газу всередині країни встановлюється виходячи з ситуації та ринкової кон’юнктури, яка на даний момент сформувалася в Європі.
Більшість людей не зможуть оплатити квитанції на опалення, які вони отримали в листопаді-грудні 2020 року, і країна опиниться перед прірвою кризи неплатежів.
Кабінет Міністрів України неодноразово зазначав, що високі тарифи є вимогою міжнародних кредитних інституцій, проте очевидним є і катастрофічна корумпованість тарифів на послуги ЖКГ та їх складові на користь фінансово-олігархічних груп.
У період карантину, влада має підтримати бізнес і населення та встановити мораторій на підвищення будь-яких тарифів. Питання зміни тарифів для населення і промисловості можливо розглядати лише після виходу нашої держави з кризи, відновлення у повному обсязі роботи всіх галузей економіки, стабільної ситуації на ринку праці, зростання рівня доходів і рівня життя громадян.
Непрозорий характер формування та затвердження тарифів, протизаконні дії незаконного регулятора НКРЕКП та монопольне становище енергопостачальників в підсумку призвели до невмотивованого та злочинного зростання цін. Вважаємо неприпустимим затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, тарифу на комунальні послуги для мешканців міст, селищ міського типу без відповідних попередніх консультацій з органами місцевого самоврядування, Асоціацією міст України, а тим більш – без урахування реальних життєвих обставин людей.
З огляду на зазначене депутати Кіровоградської обласної ради висловлюють категоричний протест проти зростання у 2021 році ціни на природний газ, електроенергію, тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для споживачів, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільчих компаній та звертаються до Кабінету Міністрів України стосовно:
– вжиття відповідних заходів щодо зниження тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній;
– посилення заходів соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання цін на газ;
– вжиття відповідних заходів щодо зниження тарифів на електроенергію;
– вжиття відповідних заходів щодо зниження тарифів на центральне водопостачання та водовідведення.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: