В історії з балоном, яка дійшла до заступника міністра, винним виявився медбрат. До такого висновку дійшли спеціалісти Управління Держпраці в Кіровоградській області.
Як ідеться в повідомленні управління, на виконання доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Назаренка від 9 грудня щодо неналежного використання кисню медичного в.о. директора Голованівської ЦРЛ Олена Брижатюк створила комісію для службового розслідування. В ньому взяв участь й представник Управління Держпраці у Кіровоградській області.
Комісія вважає, що в Голованівській ЦРЛ вимоги щодо транспортування, зберігання та використання кисню медичного дотримуються, а знаходження кисневих балонів безпосередньо у палаті з хворими нібито було одиничним випадком.
В Управлінні Держпраці повідомили, що до дисциплінарної відповідальності притягнули брата медичного-анестезиста.
Як повідомляв “Без купюр”, після публікації “Українською правдою” репортажу та відео спілкування заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з волонтерами фонду “Свої”, директорку некомерційного комунального підприємства “Голованівська центральна районна лікарня” Ольгу Бугаєнко відсторонили від посади.
Оскільки серед іншого в публікації та відео згадується ця райлікарня, до якої волонтери передали кисневий концентратор. У благодійному фонді показали заступнику міністра відео з палати, в якій поруч із ліжком хворого стояв балон із киснем, що є порушенням вимог техніки безпеки.
“На відео величезні кисневі балони, які за правилами безпеки мають розмістити в окремому приміщенні за 25 метрів від людей, стоять прямо біля ліжок пацієнтів. Рівень подачі кисню регулюють гайковим ключем”, – зазначає УП.
Посадовець тут же відправив фото директору обласного департаменту охорони здоров’я Олегу Рибальченку,
“Як так! Хіба таке може бути? Тільки позавчора перевіряли умови використання в закладах. Зараз попрошу ДСНС та поліцію перевірити. Це ж НП”, – відповів останній заступнику міністра у месенджер.
В коментарі “Без купюр” Олег Рибальченко зазначив, що нехтування безпекою – це відповідальність керівника закладу, і що її відсторонили від роботи.
Працівники ж медзакладу стверджують, що по-іншому надавати кисень хворим немає змоги через відсутність кисневої “розводки”, а кількість кисневих концентраторів недостатня.
Крім того, як на правах анонімності повідомляють медики, така ж ситуація і в інших районах, медичні заклади яких не є госпітальними базами для лікування хворих на коронавірус. А в хворих із пневмоніями, яких вони лікують, попри дані ПЛР-тестів на COVID-19, часто виявляють антитіла до коронавірусу, що свідчить про хибні результати тестування.
“Без купюр” готує окрему публікацію з цього приводу.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: