Інгульська шахта держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” з 7 лютого зупинила видобуток уранової руди. Дві інші шахти підприємства, Смолінська та Новокостянтинівська, — на межі закриття. Про це Суспільному розповів голова незалежної профспілки працівників підприємства Дмитро Бондарєв.
“Східний гірничо-збагачувальний комбінат” – єдине в Україні підприємство, яке забезпечує видобуток уранової руди та виробництво концентрату природного урану. Підприємство забезпечує до 40% потреб в урані українських атомних станцій. Має виробничі майданчики в Дніпропетровській і Кіровоградській областях. На підприємстві працюють майже 5 тисяч людей.
За його словами, три шахти підприємства незабезпечені необхідними для праці матеріалами.
“Це, наприклад, дизельне пальне чи сталь. На початку січня ми писали звернення до Міністерства енергетики та керівникові підприємства. Описували проблему, яка буде в лютому. Що є загроза зупинки із таким фінансуванням та забезпеченням. Але жодної реакції не було”.
Коли запрацює Інгульська шахта – не знає.
“Це не написано в акті про простій, підприємство також нічого не каже”.
Він розповів, що простій – це збитково насамперед для підприємства.
“У простої нам платять 100% тарифу, але ми нічого не видаємо на поверхню. Нині ми підтримуємо виробки, провітрюємо їх, відкачуємо воду. Так утворюємо збитки”.
Нині написали листи до Міністерства енергетики, прем’єр-міністру Денис Шмигалю та керівникові підприємства.
“Щоб вирішили цю ситуацію. Пояснили, що сталося з цим підприємством, чому його ведуть до банкрутства. Чекаємо відповіді”, – сказав Дмитро Бондарєв.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: