Композиторці та етноспівачці з унікальними голосом та манерою виконання Каті Chilly подобається творчість “Єльки” з Кропивницького.
Про це вона написала в коментарі до нового кліпу “Баби Єльки” до пісні “Млиночок” на сторінці виконавиці Світлани Буланової (Yelka).
Кліп на пісню «Млиночок» – це третя спільна робота композитора Максима Величка, оператора Олександра Майорова та співачки YELKA (Світлана Буланова).
«Млиночок» знімали поблизу сіл Давидівки Голованівського району та Розумівки Олександрівського.
Давидівку вибрали не випадково, а через мальовничі береги річки Ятрань і старовинний водяний млин, збудований на початку ХХ століття за власника тамтешнього маєтку контр-адмірала Олексія Абази. Млин працював орієнтовно з 1911 до 1990-х років.
“Ще однією локацією, показаною у кліпі, стало село Розумівка, відоме не лише краєвидами, а й своєю історією. Тут для зйомок обрали садибу 81-річної бабусі Насті Зеленько – саме від неї члени проєкту «Баба Єлька» записали веснянку, яку сьогодні переосмислила YELKA. Разом із Настею Павлівною дівчата з «Баби Єльки» та Максим Величко зустрічали світанок на березі Бондарського ставу”, – розповідають учасники етнопроєкту.
Участь у зйомках також узяли члени проєкту «Баба Єлька», наші колеги-журналістки Інна Тільнова та Світлана Листюк.
Авторкою спідниць, у які вбрані Інна й Світлана, стала майстриня Валентина Ляшенко, яка вже багато років відтворює автентичний український одяг (майстерня «Стьожка»). Червона спідниця Світлани Листюк прикрашена вибійкою від Творчої майстерні «Буряк кучерявий», а сіра має містичну історію – тканина для її пошиття була знайдена у скрині свекра Світлани Буланової, який повернувся з Сибіру в Україну після розкуркулення його родини. Вбрання Світлани Буланової – автентична сорочка та сарафан (шарафан), пошиті на початку ХХ століття.
На дівчатах традиційні українські прикраси: дукач створений майстернею “ВидимоНевидимо”, червоні намиста з кераміки, скляні сережки, які у давнину носили свого часу в Олександрівському районі, стрічки та квіти.
Нагадаємо, що ідея проєкту “Баба Єлька” належить етно-виконавиці Світлані Булановій, журналістці і редакторці «Нової газети» Інні Тільновій, піарниці Вікторії Семененко. Його учасниці збирають українські автентичні народні пісні, рецепти страв, обряди та артефакти, які представляють етнографічну цінність та свідчать про культуру і побут минулих поколінь жителів нашого краю.
Назву проєкту дало ім’я унікальної баби Єльки, яка проживала у селі Розсохуватка Маловисківського району. Вона знала сотні народних пісень, а ще лікувала людей травами, виховала десятеро дітей, пережила Голодомор… Попри все кожен свій день вона починала з пісні і піснею проводжала захід сонця.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: