Як відомо, 7 травня міська рада Кропивницького таки прийняла програму боротьби з амброзією полинолисною на найближчі 5 років, яку майже стільки розробляли та збиралися з силами, аби прийняти. Ініціювала розробку програми ще в 2016 році депутатка Катерина Шамардіна, а спеціальну робочу групу з її розробки очолював секретар міської ради Андрій Табалов. Ознайомившись із програмою, складно зрозуміти, чому над нею працювали стільки років, особливо зважаючи на нагальність вирішення проблеми з амброзією та на людський ресурс, залучений до роботи. Проте запізнілий результат, все ж краще, ніж ніякого. “Без купюр” вивчив документ, аби дізнатися, як же в обласному центрі боротимуться з агресивною карантинною рослиною.
В обгрунтуванні програми йдеться, що враховуючи біологічні особливості амброзії та умови населеного пункту, для ефективної боротьби необхідно запровадити в місті одночасне та систематичне комплексне застосування механічного, хімічного та фітоценотичного (висадження багаторічних рослин, що пригнічують ріст карантинних) методів та просвітницької роботи. За умови реалізації всіх цих заходів суттєвого результату планується досягнути через 7 років.
З основного програма передбачає:
- створення постійно діючої міської робочої групи з координації проведення робіт зі знищення амброзії
- приєднання до інтерактивної карти на ресурсі ambrozii.net, з допомогою якої жителі міста самостійно позначатимуть проблемні ділянки, уражені амброзією, та вказуватимуть інформацію про геолокації такої ділянки
- залучення (до початку цвітіння амброзії) безробітних, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, для знищення карантинних рослин
- рейди-перевірки зі знищення амброзії
- застосування механічного методу боротьби з амброзією в місцях загального користування, системне скошування в період вегетації, що не допустить утворення суцвіття та насіння карантинних рослин
- придбання обладнання для гідропосіву (гідросівалки) 2019 рік –1шт.
- придбання техніки для передпосівної підготовки ґрунту (мотокультиватор) 2019 рік–1 шт. 2020 рік–1шт.
- придбання техніки для механічного скошування амброзії (кущорізи SHTILFS400) 2019 рік–10 шт. 2020 рік–5 шт. 2021 рік–5 шт.
Серед просвітницьких заходів – щорічний конкурс «Кропивницький без амброзії», щоправда, в чому він полягатиме, в програмі не деталізовано.
Результативність реалізації Програми й оцінювання ефективності виконання її заходів визначатимуся на основі наступних індикаторів:
площа розповсюдження амброзії по районах міста; площа знищення механічним методом по районах міста; площа оброблення хімічним методом; площа оброблення фітоценотичним методом; кількість хворих на алергічні захворювання.
Проте серед заходів програми, підкріплених фінансуванням, знищення амброзії хімічним та фітоценотичним методом чомусь не вказано. Як і загального кошторису видатків на програму.
Натомість зазначається, що фінансування карантинних заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету, передбачених Програмою розвитку та збереження зелених насаджень у місті Кропивницькому на 2018-2021 роки та Програмою утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького на 2017-2021 роки в межах бюджетних призначень.
Читайте також: Боротьба з амброзією в Кропивницькому: ми її чи вона нас?
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: