Кандидат від політичної партії «Громадянська позиція» по 100-ому округу переконаний, що левову частку надходжень до Державного бюджету мають забезпечувати економічний розвиток й інновації, а не пересічні громадяни. Про це він заявив під час прес-конференції 2 липня в Кропивницькому.
Ігор Семеняка розповів про себе, чому балотується до Верховної Ради, про спільні цінності й погляди з «Громадянською позицією» та про необхідні законодавчі ініціативи та прогалини законодавства, над якими готовий працювати як народний депутат.
Я 28 років працюю в аграрній і науковій сферах. Наш інститут є одним із кращих у структурі Національної академії аграрник наук України. І вважаю, що не просто маю право балотуватися, а зобов’язаний зробити більше для людей. У нас із партією «Громадянська позиція» багато спільного і в програмах, і в поглядах. Зокрема, що людина в державі повинна бути понад усе. Поки що в нас навпаки. Як приклад, те, що основні надходження до бюджету становлять податки з доходів громадян. Тобто люди несуть на собі тягар утримання медицини, освіти, науки та інших галузей. Це неправильно. Економічний розвиток країни, або як ми науковці називаємо його, інноваційний, повинен забезпечувати надходження до бюджету.
Сильна економіка, на думку Ігоря Семеняки, може навіть стати однією з передумов для повернення Україні окупованих територій.
Україна має ставати високорозвиненою, інтелектуальною державою, з високим реалізованим потенціалом. Тоді вона буде сильною. Якщо ми покажемо Донбасу, якими темпами ми розвиваємося, що людина цінується понад усе, тоді навіть ті, хто сумнівався щодо української влади, самі захочуть повернутися. Це дуже важливий психологічний підхід. Бо люди люблять переможців, – переконаний спікер.
Він висловив занепокоєння нинішньою політикою Уряду, коли дефіцит бюджету перекривається тільки за рахунок додаткових кредитів, частина яких іде на покриття попередніх боргів. Це, на його думку, шлях у нікуди. Така політика робить нас усіх біднішими, вважає він.
Для того, щоб не нарощувати борги, а повертати, залучати іноземні інвестиції, непорушність права власності повинна не просто формально бути закріплена в Конституції, а забезпечуватися всіма державними й правоохоронними органами. В першу чергу, йдеться про рейдерство, що стало вже буденним явищем в аграрній сфері і від якого потерпають як сільгоспвиробники, так і селяни.
Я вважаю, що рейдерство бере початок в Україні з часів приватизації великих підприємств, коли людей просто ошукали з акціями, – каже кандидат. – Потім воно поширилося і на аграрну сферу. Спеціалісти вирізняють чотири основні види рейдерства, жорсткішого й м’якшого. Але на законодавчому рівні такого визначення як «рейдер» досі не існує.
На думку Ігоря Семеняки, проблема полягає в тому, що далеко не всі представники влади, прокуратури й поліції працюють таким чином, щоб захистити господаря і його власність.
Тому одне із важливих завдань, – очистити систему від таких людей або змусити працювати, як потрібно, – каже кандидат. – Але до цього процесу потрібно підходити акуратно. Я не закликаю до люстрації чи революції, я – за еволюцію. Народ показав, що він хоче слугу, а не прислужувати. І з цим треба рахуватися.
Ігор Семеняка переконаний, що правильні кадрові призначення на керівні ланки здатні змінити ситуацію на краще і змусити людей старої системи підлаштовуватися під нові вимоги і працювати в рамках закону на суспільство.
Великі надії в плані відродження села кандидат покладає на цивілізований ринок землі. Він пояснив, що саме має на увазі, роблячи акцент на слові «цивілізований».
Спочатку треба створити умови для того, щоб скасувавши мораторій на продаж землі, не допустити великого рейдерського захоплення. Адже багато людей сьогодні мають акти на землю, але вони не зареєстровані ні в реєстрі речових прав, ні в земельному кадастрі. А публічна кадастрова карта на сьогодні настільки дірява, що ми не уявляємо собі загальну картину. Тому потрібні дорадчі служби, які розповідатимуть власникам паїв, що і як їм правильно зробити. Кадастрову карту потрібно заповнити і зв’язати з реєстром майнових прав. Я підтримую ідею створення електронних цифрових підписів для власників паїв. Це дозволить покінчити з практикою перереєстрації землі через чорних нотаріусів за підробленими підписами.
І хоча сьогодні комусь «країна в смартфоні» здається нереальним, але на думку Ігоря Семеняки, ми повинні до цього прагнути. Й враховуючи внесок вихідців з України в розвиток світової науки, культури, новітніх технологій та великих міжнародних компаній, у нас є для цього потенціал. Потрібно лише створити умови для його реалізації.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: