Процес реорганізації колективного сільськогосподарського кооперативу у товариство з обмеженою відповідальністю «Нива-2010», що відбувся 8 років тому, вирішили вивчити у Кіровоградській ОДА. Відповідне звернення до чиновників спрямувала громадська організація «Захист прав власників майнових та земельних паїв», що створена місяць тому.
Про це «Без купюр» розповіли в агропідприємстві. Як ми неодноразово писали, минулоріч на підприємство було здійснено рейдерську атаку – в один день держреєстратор переписав фірму на «нових» власників із Дніпра. Останні, до речі, помічені ще в одному рейдерському скандалі на Миколаївщині. Нині тривають судові тяжби за поновлення корпоративних прав.
Водночас, як роз’яснили нам в агропідприємстві, окрім судових процесів рейдери ініціювали кримінальні провадження проти керівника «Ниви» Миколи Трибиненка. Наразі йому оголошено про підозру у нібито незаконному розпаюванні колективного сільгосппідприємства у ТОВ.
Паралельно до Кіровоградської ОДА надійшла скарга від місяць тому створеної громадської організації «Захист прав власників майнових та земельних паїв», очолюваної громадянином Олександром Криволапом. ГО-шка, як і слідчі, вимагає з’ясувати реорганізацію, що відбулася понад 8 років тому.
Учора за участі очільника департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Кореняка, посадовців департаменту, вже колишнього власника ТОВ Миколи Трибиненка, його родини, представників сільради та Олександра Криволапа проводилося комісійне з’ясування.
Під час засідання виявилося, що під скаргою Криволапа деякі громадяни підписувались «всліпу». Жінка, підпис якої стоїть під зверненням, розповіла, що їй пояснили – мова йде про водопостачання. Також після аналізу переліку підписантів у «Ниві» нам повідомили, що деякі громадяни вже або позабирали паї з оренди їхнього підприємства, або, навпаки, повернулися до Трибиненків.
Серед основних претензій ГО Криволапа:
- у загальних зборах колективу, під час яких 8 років тому ухвалювалося рішення про реорганізацію СВК в ТОВ, взяло участь лише три десятки працівників, із 500 наявних;
- у сільраді нема документів про погашення договорів купівлі/продажу розпайованого майна членів СВК, яке нині знаходиться на балансі ТОВ.
Микола Трибиненко і бухгалтер підприємства пояснили – 8 років тому реорганізацію СВК провели на клопотання тодішнього керівництва РДА, оскільки такий процес здійснювався щодо багатьох колективних сільгосппідприємств. Реорганізацію проводили під наглядом дорадчої служби. Тоді ж пройшли перевірки прокуратури – порушень не виявилось.
Майно СВК шляхом колективних зборів розпаювали між усіма працівниками й потім викупили, перевівши його на баланс ТОВ. Відповідні договори купівлі/продажу надійно зберігаються. Відсутність в сільраді погашених довідок про укладення цих договорів, як пояснив на питання Криволапа директор департаменту Сергій Кореняк, не є порушенням і за законодавством, можуть бути складені в будь-який момент.
Щодо ухвалення рішення про реорганізацію 33-ма членами СВК, Микола Трибиненко пояснив – ще до його очільництва кооперативу, попередня керівниця ініціювала переведення пенсіонерів у асоційовані члени – тобто які мають право дорадчого голосу. Втім, більшість із них при ухваленні рішення про перехід у ТОВ були присутні.
За результатами перевірки директор департаменту агропромислового розвитку підсумував, що з усних пояснень наразі зрозуміло – порушень в процесі не було. Проте керівник «Ниви» має надати декілька копій договорів купівлі/продажу розпайованого майна. Сергій Кореняк наголосив – варто надати лише копії, оскільки, не виключено, процес з перевіркою ініційований задля того, «щоб випливли оригінали документів і десь пропали».
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: