Національний мистецький фестиваль «Кропивницький», який в соцмережах набув популярності під симпатичним тегом #КропФест відгримів. Минулого тижня обласний центр справді перетворився на місто мистецтва, таку кількість театральних постановок, інсталяцій та концертів кропивничани запам’ятають надовго.
І якщо старт фестивалю позначився справедливою критикою його організації, адже запрошення в театр з’явилися перед самим відкриттям й дісталися не всім і не зрозуміло за яким принципом, то після відкриття й перших показів соцмережі заполонили світлини й позитивні відгуки кропивничан. Яскравими були й два заключні концерти на площі Героїв Майдану. Завдяки ведучим і виконавцям суботній концерт був пронизаний повагою до наших військових, подій Майдану, нової української назви міста й не перетворився в оду ініціаторам заходу, як це часто буває на концертах, що проводяться за спонсорства політиків. Враження містян від фестивалю можна знайти на сторінках ЗМІ та у соцмережах, а ми вирішили дослідити іншу сторону медалі, а саме, хто і скільки заробив на Фесті.
Із держбюджету на його проведення виділено 7 млн. грн. Публікуємо першу частину видатків.
Частину послуг на #КропФест замовляло київське держпідприємство «Державна театрально-видовищна агенція», що традиційно проводить закупівлі для Мінкульту. В системі «ProZorro» опубліковано низку договорів, які укладалися в рамках фестивалю в Кропивницькому. Показово, що звіти про укладені договори датовані 22, 28, 31 серпня, і навіть 5 вересня, тобто, коли Фест от-от починався й… завершився. Така «оперативність» київських керівників в цілому демонструє підхід до організації.
Щодо підрядників, то їх декілька.
Приватне підприємство «Гараж реклами» (власниця Юлія Медведєва з Кропивницького) отримало 196,7 тис. грн. за інформаційно-рекламні послуги в рамках підготовки та проведення культурно-мистецького заходу «ПерехрестяАрт». Як ідеться в укладеному договорі, мова про розміщення реклами на біл-бордах (3х6 м) на в’їзді та виїзді з міста та на сіті-лайтах (1,2х1,8 м). Усього – 55 одиниць.
ТОВ «Рекламне агенство Рік-Медіа» (належить таким відомим кропивничанам як Олександр Рацул, колишній голова Кіровської райради та Анна Ігорівна Волкова, донька депутата міської ради від «БПП» Ігоря Волкова, який, до речі, не голосував за перейменування мерії) заробило 139,24 грн. Окрім гала-плакатів та афіш, які в різних форматах виготовлялися для розміщення на приміщенні театру, підприємство відповідало і за друк сумнозвісних запрошень. Саме ажіотаж з квитками на вистави до театру й їх незрозуміле розповсюдження додало чималу ложку дьогтю на початку Фесту. Як виявилося, саме це рекламне агентство мало надрукувати таких запрошень 5200 штук на 18,2 тис грн., та ще й стільки ж конвертів на 14,3 тис грн. На 5200 примірників буклет-програм витратили 24,44 тис грн.
Вже київський ФОП Тищенко Євген Леонідович отримав 103,15 тис грн. за розробку макетів бренд-буку фірмового стилю, афіш, плакатів. Розробка стилю конверта і запрошення, наприклад, вартувала по 300 грн., буклету – 500 грн., плакату під біл-борд – 3500 грн. Договір з підприємцем уклали 28 серпня.
ФОП Кашталян Наталія Іванівна з Києва отримала 111,5 тис грн. за поліграфічні послуги на власному обладнанні для підготовки та проведення культурно-мистецького заходу «Перехрестя-Арт» (видання каталогу, програми).
«Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» отримав 96 тис грн. за надання приміщення для проведення вистав. У договорі прописано, що «театр відміняє заплановані на час фестивалю вистави та надає постановочні й організаційні послуги з проведення культурно-мистецького заходу «Класична драматургія на сучасній сцені». Також театру зобов’язалися сплатити вартість аншлагового збору відмінених планових спектаклів.
ФОП Загурська Оксана Олегівна з Києва отримала 94,5 тис грн. за звукотехнічне та відеообладнання для встановлення у парку «Ковалівський» та на площі біля пам’ятника В. Винниченку під час проведення культурно-мистецького заходу «Перехрестя-Арт».
Читайте також: Депутатський фестиваль. За фінансовими лаштунками «Кропфесту»
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: