Обласне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій оголосило тендер на будівництво багатоповерхового житлового будинку для службовців.
На це передбачено значну суму бюджетних коштів, тож «Без купюр» промоніторив, як проходять «будівельні» закупівлі кропивницьких рятувальників і які підрядники є «улюбленцями». Також ми дослідили фінансово значимі закупівлі форми і взуття для ДСНСівців.
Зокрема, тендер на будівництво багатоповерхівки по вулиці Вокзальній, 74 управління оголосило 11 травня, аукціон відбудеться 29 травня.
Очікувана вартість – 26 711 810 млн грн. Будівництво має завершитися до грудня 2020 року. За проектом, будинок буде повністю оснащений необхідними комунікаціями, благоустрій забезпечуватимуть висадкою дерев, а також мавританського і партерного газонів. Згідно зі специфікацією ліфтів, будівля буде як мінімум 10-поверховою.
Аналогічний тендер управління провело у травні минулого року, роботи розпочалися й були профінансовані на 13,5 млн грн із 27,8 млн грн передбачених.
Проте договір з підрядником розірвали за взаємною згодою через істотні зміни обставин, якими керувалися під час укладання угоди. Сторони неодноразово підписували додаткові угоди про зменшення обсягів закупівлі, у тому числі через зміну плану фінансування.
Підряд почало освоювати ТОВ «БПК «БУДРЕСУРС-ВГ», що згідно з даними аналітичної системи Youcontrol належить Тетяні Лиходід з Кропивницького. До 2018 року фірма була записана на Олену Крившенко, дружину кропивницького підприємця, а нині, судячи з публічної активності, кандидата як мінімум у депутати міськради (від «Батьківщини») Олександра Крившенка.
Ще 2,3 млн грн вказане підприємство освоїло на цьому об’єкті, оскільки управління ДСНС замовило додаткові роботи й скористалося правом уніфікації робіт, звернувшись до того ж підрядника.
Щодо закупівель форми й взуття, то спостерігається тенденція закупівель по 199 тисяч гривень. Протягом квітня минулого року управління закупило захисне взуття, шоломи і спецкостюми, гранична вартість кожної покупки становила близько 199 тис грн. Ще одна закупівля на подібну суму стосувався придбання піноутворювача.
Зокрема, 73 пари захисного взуття за 196 тис грн за результатом допорогової закупівлі поставило київське ПП «СТАТУС-С», власником якого значиться Сергій Чернов. Це ж підприємство за результатом аукціону поставило 36 захисних шоломів Fire 03 за 194,2 тис грн. З кропивницькими рятувальниками він співпрацює давно, виконав 5 контрактів на 788,2 тис грн.
16 комплектів спецодягу за 198,7 тис грн поставило ТОВ «ТУСМО», власниками якого вказані Людмила і Віктор Смоленці з Житомира. Згідно з декларацією про доходи, син подружжя і його дружина працюють в управлінні ДСНС України у Житомирській області. У цій же компанії працевлаштована мати співробітниці прокуратури Житомирської області.
Не стверджуємо, що у вказаних закупівлях йдеться про порушення, лише звертаємо увагу на тенденцію допорогових закупівель при придбанні таких товарів, як одяг і взуття.
Уточнено: взуття придбано за процедурою допорогової закупівлі, а не шляхом оприлюднення звіту, як було вказано у першопочатковому варіанті тексту. За цією процедурою для визначення підрядника у разі відповідності вимогам, досить лише одного учасника, а не максимум двох, як передбачено відкритими торгами, які проводяться, якщо вартість товару становить від 200 тис грн.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: