Текст: Наталя Кривошей, Лілія Кочерга
Як уже повідомляли ЗМІ, трагедія сталася 30 березня в селі Піщаний Брід Добровеличківського району. Правоохоронці підозрюють у злочині 21-річну старшу сестру 9-річного Івана. Як розповіли «Без купюр» у Кіровоградській обласній прокуратурі, згідно з висновками судово-медичної експертизи, дитина померла від геморагічного шоку, спричиненого значною втратою крові. Неофіційно ж наші джерела в правоохоронних органах кажуть простіше – у хлопчика практично відбиті внутрішні органи, що й призвело до сильної внутрішньої кровотечі.
За версією слідства, під час прибирання між братом і сестрою виникла сварка. Іван нібито відмовився допомогти Світлані і вона побила його дерев’яною палицею, завдавши не менше десяти ударів та множинних поверхневих травм живота, спини, тазу, кінцівок, геморагічного шоку. У хаті поліція знайшла кухонну скалку зі слідами, схожими на кров.
У сільській раді кажуть, що родина нічим не вирізнялася з-поміж інших і співчувають матері, всіх дітей якої спіткала біда – молодший помер, старша сяде до в’язниці, а середній – тяжко хворіє.
“Ця сім’я на обліку не перебувала. За весь час не було жодних повідомлень від населення, закладу освіти, від поліції стосовно цієї родини, щодо цієї дівчини”, – зазначила начальниця служби у справах дітей Піщанобрідської сільської ради Наталія Тарасенко.
Місцеві жителі не можуть повірити, що таке звірство могла скоїти старша сестра Світлана. Характеризують її як дуже роботящу, спокійну дівчину, на якій трималося чимале господарство, тоді як мати перебуває разом із середнім тяжко хворим сином у спеціалізованій столичній лікарні «Охматдит».
«Вона з дитинства корови водила. Маленька дівчинка, а дві корови тягне, бугаїв. Вона дуже роботяща, оце в неї, мабуть, на нервовому ґрунті, сталося. Вона білого світу через роботу не бачила. Якщо не помиляюся, то зараз в них три корови, телиця, кури… І та дівчинка сама, все сама», – розповів нашому кореспонденту місцевий житель Валерій.
Світлана свого часу закінчила Піщанобрідський професійний аграрний ліцей, де вивчилася на кухаря. За час навчання була старанною, здібною, працелюбною ученицею. Про це навіть йдеться в матеріалах слідства. За професією не працювала, вела домашнє господарство. Тим і заробляла на життя.
Однак прокурор і слідчий під час обрання Світлані запобіжного заходу аргументували необхідність взяття її під варту зокрема тим, що вона може переховуватися від слідства і навіть виїхати за кордон.
«Їй може загрожувати позбавлення волі строком від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі, тож з метою уникнення відповідальності остання маючи слабкі соціальні зв’язки з родичами, не маючи місця роботи та навчання, може виїхати за межі Кіровоградської області та взагалі з України; знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та які на даний час не встановлено органом досудового розслідування», – наведено позицію слідства та сторони обвинувачення в ухвалі Добровеличківського районного суду від 2 квітня.
Підозрювана в порядку статті 63 Конституції України відмовилася надавати будь-які пояснення з приводу клопотання, пославшись на пояснення та позицію захисника. Водночас в судовому засіданні розповіла, що мешкала разом із молодшим братом. Мати близько 4 років зі старшим братом – у Києві, бо той потребує лікування. Водночас у селі Піщаний Брід живуть крім бабусі та дідуся двоюрідний брат та хрещений. В селі вона не працює, але утримує свійське господарство, та з продажу молока утримувала себе й брата. Бабуся давала гроші лише на дрова.
За словами матері, 30 березня близько 17 години до неї зателефонувала донька та сказала, що в брата болить живіт, а ще через 20 хвилин повідомила, що він знепритомнів. Про те, що сталося, вона дізналася пізніше від брата, який відвозив хлопчика до лікарні.
Дядько ж дізнався, що сталося, від батюшки, якому подзвонила дівчина. Коли приїхав додому, то будинок був зачинений зсередини, вона якийсь час не відчиняла, а коли відчинила, то в неї на руках був непритомний брат. Світлана сказала, що її «посадять». Сторонніх осіб в будинку свідок не бачив. Після цього відразу повіз хлопчика до лікарні, де після невдалих реанімаційних заходів констатували його смерть.
Бабуся під час допиту розповіла, що від онучки знає, що Іван був неслухняною дитиною. Того вечора вона зателефонувала їй і сказала, що вдарила брата, після чого йому стало погано. Конкретного нічого не повідомила, але сама попросила викликати поліцію.
Захисник назвала клопотання прокуратури та слідства про тримання під вартою необґрунтованим, а всі заявлені ризики – припущенням органу досудового розслідування. Вона також вважає, що слідчий не врахував, що у її підзахисної взагалі відсутні кошти, щоб кудись виїжджати. Також адвокат просила слідчого суддю звернути увагу, що пояснення, підписані її підзахисною, умисно є неповними та не відображають усіх деталей. Зокрема, те, що дівчина намагалася допомогти братові, давши знеболююче.
Суд все ж таки задовольнив клопотання прокуратури та слідства й обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів без можливості вийти під заставу.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: