Про це на засіданні Уряду повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.
У 5 пілотних областях телемедична послуга запрацювала у 905 амбулаторіях, в яких працює 1400 сімейних лікарів. І вже проведено 1854 телемедичних консультацій (по кардіології, ендокринології, дерматології та пульмонології) для сільського населення.
«На обласному рівні ми підібрали 268 вузькопрофільних спеціалістів, які консультують сімейних лікарів за допомогою телемедицини на другому та третьому рівнях. Лідерами цього процесу є Харківська, Кіровоградська і Полтавська області. Вже включились до впровадження телемедицини – Луганська, Донецька, Івано-Франківська, Рівненська, Миколаївська і Київська області», — зазначив Геннадій Зубко.
Ще на початку року на офіційному сайті МОХ повідомлялося, що п’ять перших областей, серед яких і Кіровоградська, отримали рекомендації щодо впровадження телемедицини в сільській місцевості. Рекомендації були розроблені за підтримки Уряду Канади і Світового банку.
Основна мета проекту надати людям, які живуть у сільській місцевості, доступ до лікарів обласного рівня. В першу чергу – до спеціалістів, які надають медичні послуги за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороби органів дихання, ендокринологічні та дерматологічні захворювання.
Довідково: основним завданням телемедицини є забезпечення надання медичної допомоги пацієнту, коли відстань є критичним чинником та сприяння підвищенню якості допомоги та оптимізації процесів організації та управління охороною здоров’я.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: