У червні минулого року громадська організація Transparency International Україна опублікувала рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. Незважаючи на те, що Кропивницький у фіналізованому рейтингу посів друге місце, загальні показники прозорості досить далекі від ідеалу – 55,96 зі 100 балів.
Активісти ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» розробили план підвищення рівня прозорості міської ради міста Кропивницького мінімум на 20 балів від рівня, зазначеного у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України в червні 2017 року і запропонували його до реалізації керівництву міста. Робота щодо покращення показників прозорості Кропивницького відбуватиметься у рамках проекту “Кропивницький: шлях до 100”. Проект є ініціативою ГО “Центр медіарозслідувань “Прозоро”, спрямованою на підвищення показників прозорості міста.
Завданнями проекту є реалізація розробленого ГО “Центр медіарозслідувань “Прозоро” плану підвищення прозорості міста та прийняття відповідних рішень міською радою, її структурними підрозділами та міським головою, зокрема, в сфері бюджетування, закупівель, землекористування та ін.
Основними заходами, що заплановані у проекті, є оприлюднення даних, що були відсутні під час формування Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України. Зокрема, мова йде, наприклад, про інформацію про вакансії у соцзакладах, результати процедур комісії з відбору кандидатів на вакантні посади у міській раді міста Кропивницького, рішення ради щодо надання чи відмови у виділенні фінансової підтримки, допомоги та архів таких рішень, актуальні закупівлі міської ради Кропивницького, кошторис утримання міської ради та її органів, житлові приміщення, які є у власності громади, розміщені тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності і т.п.
Як відзначила під час прес-конференції керуюча справами виконавчих органів кропивницької міськради Альвіна Бондаренко, учора місто підписало меморандум з Державним агентством електронного урядування та Фондом «Євразія» про співпрацю у розвитку відкритих даних. Окрім цього переліку інформації, що має бути оприлюднено відповідно до методології рейтингу прозорості 100 найбільших міст України, міськрада оприлюднюватиме інформацію, що найбільш запитувана серед населення. Її визначатимуть шляхом опитування на сайті міської ради та проведення громадських консультацій.
Проектом також передбачено запровадження бюджетних слухань та створення наглядових ряд при комунальних підприємствах, відкриття для міської ради (виконавчих органів) окремого кабінету користувача порталу DOZORRO, а також прийняття внутрішнього положення про оренду та продаж комунального майна через систему ProZorro-Продажі.
«Метою розробленого нами плану є не тільки підвищення позиції Кропивницького у рейтингу TransparencyInternationalУкраїна, а й покращення іміджу міста на рівні країни. Іміджу відкритого й інноваційного міста», – відзначив під час прес-конференції голова ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» Павло Лісниченко.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: