У суботу, 22 січня, у Кропивницькому відбулася конференція обласного осередку “Радикальної партії Ляшка”, учасники якої більшістю голосів підтримали відкликання депутатки Кіровоградської обласної ради Євгенії Ніколаєвої.
Євгенія в коментарі нашому виданню зазначила, що приїхала на конференцію з Олександрії з групою підтримки. Проте людям, з якими вона співпрацювала і яким допомагала як депутат, не дозволили зайти до зали. За її словами, головна претензія, яку їй озвучили колеги по партії, — порушення партійної дисципліни.
“Проте конкретних прикладів порушень мені не назвали”, – сказала вона.
Голова територіальної організації РПЛ Сергій Гриценко прокоментував “Без купюр” таке рішення. Він стверджує, що Євгенія Ніколаєва у своїй депутатській діяльності намагалася дистанціюватися від партії, уникала згадок навіть у фейсбуці й пояснювала це тим, що вона не є її членом.
“На партійній конференції перед виборами йшлося про те, що майбутні депутати, працюючи для людей, популяризуватимуть нашу політичну силу. Навіть якщо людина не є членом партії, вона повинна працювати в її команді. Я не скажу, що Євгенія не працювала як депутат. І навіть те, що вона під час голосування з деяких питань мала іншу позицію, ніж фракція, — не так суттєво. Суттєво те, що вона заявила, що не є членом нашої політичної сили й не хоче, щоб її зайвий раз з нею асоціювали. Хоча стала депутатом саме завдяки партії, бо не набрала потрібного відсотку голосів, щоб пройти по округу. Також її особисті погляди не збігаються з програмою партії. Тому однопартійці, почали ставити запитання, чому вона навіть у Фейсбуці ніколи не згадує, що є депутатом від РПЛ. Я особисто запропонував, якщо не підтримуєш програму, не хочеш вступати в партію, працювати в команді, то напиши заяву про складання депутатських повноважень. Тим більше, що на з’їзді партії перед виборами наш лідер Олег Ляшко також говорив про те, що обрані депутатами від РПЛ бажано, щоб вступили до партії. Вона не захотіла цього робити. Тож ми поставили питання про її відкликання”, – зазначив Сергій Гриценко.
Слова свого колеги по партії, заступника голови обласної ради Дмитра Лінька про те, що Євгенія Ніколаєва не голосувала за нинішнє керівництво обласної ради, в тому числі й за нього, Сергій Ляшко називає особистими суперечками депутатів.
Сама ж Євгенія зазначає, що про те, як вона голосувала торік під час обрання голови Кіровоградської обласної ради та його заступників, ніхто не може знати, бо це була таємна процедура.
Кореспондент “Без купюр” поцікавився у Сергія Гриценка, чи не пов’язане також відкликання депутатки з її професійною діяльністю. Адже Євгенія працює журналістом у ЗМІ, “близькому” до ексголови Кіровоградської ОДА часів Петра Порошенка Сергія Кузьменка та партії “ЄС”, фракція якої перебуває в опозиції до нинішнього керівництва обласної ради. На що наш співрозмовник відповів, що не пов’язував би місце роботи депутатки з її відкликанням.
“Можливо, робота в тій структурі, де вона працює, змінила її думку про партію. Але про це краще запитайте в неї самої”, – заявив Сергій Гриценко.
Зазначимо, що це вперше в нашій області партія відкликає депутата обласної ради. Свого часу подібне хотіла зробити “Самопоміч”, ініціювавши відкликання депутата Кропивницької міської ради Олександра Артюха.
Долю ж Євгенії Ніколаєвої, згідно з законодавством, надалі вирішуватимуть виборча комісія та вищий керівний орган партії.
Довідково
Підставою для відкликання виборцями обраного ними депутата місцевої ради згідно зі статтею 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» можуть бути в тому числі невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням передвиборчої програми місцевої організації політичної партії, від якої його обрали депутатом.
Право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (не раніше ніж через рік з моменту набуття таких повноважень) мають місцева організація політичної партії, від якої його обрали депутатом, а також громадяни України, які є виборцями відповідного виборчого округу.
При дотриманні всіх вимог, територіальна виборча комісія вирішує про відкликання депутата за народною ініціативою або про звернення до вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного депутата.
Вищий керівний орган політичної партії розглядає звернення територіальної виборчої комісії щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою чи протокол зборів (конференції) місцевої організації політичної партії, на якому прийнято рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою. Після цього приймає рішення про відкликання депутата або про відмову в цьому.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: