Учора, 26 листопада, очільник Кіровоградської ОДА Андрій Балонь призначив собі п’ятьох радників. Вони працюватимуть на громадських засадах.
Про це «Без купюр» стало відомо з власних джерел.
Серед призначених:
Юрій Васильович Дрозд – експерший заступник начальника УМВС Кіровоградської області, підприємець зі сфери пожежної безпеки. У 2015 році безуспішно балотувався до Кіровоградської облради від БПП. За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, очолює ТОВ «АПС-Кіровоград», ТОВ «Техногенна безпека», ТОВ «АПС-Київ». В останніх двох фірмах є одним із засновників.
Раніше «Без купюр» повідомляв, як «АПС-Кіровоград» і «Техногенна безпека» розіграли тендер управління освіти міськради Кропивницького на облаштування пожежних сигналізацій у школах міста. Ці ж підприємства були фігурантами розслідування активістів і ЗМІ щодо монопольного бізнесу із передачі пожежного сигналу до ДСНС. Фірми мали стосунок до родичів і керівництва управління ДСНС. А колишній очільник управління Віктор Федорчак обзавівся маєтком у рекреаційній зоні Лісопарку.
У коментарі нашому виданню Юрій Дрозд підтвердив своє призначення. З якого напрямку допомагатиме очільнику області, ще не знає. Зі слів Дрозда, подав своє резюме на платформу LIFT, конкретної посади не вказував. «Голова ОДА зараз займається ситуацією по Світловодську. Ми збиратимемося лише на 10-ту годину обговорювати хто яким напрямком займатиметься. Я просто подав свою заявку і пройшов відбір. Хочу бути радником, знаю цю область, прожив тут все життя. Хочу дійсно допомогти і щось поміняти», – розповів Дрозд.
На питання, чи не впливатиме його посада на бізнес-інтереси, заперечує.
«Я позаштатний радник і виконуватиму доручення голови ОДА. Дійсно щось хочу змінити. Він (голова ОДА – авт.) людина порядна, нова. Хочу його підтримати і допомогти», – зазначив радник.
Щодо зв’язків пожежних фірм із одіозним ексочільником управління ДСНС Віктором Федорчаком стверджує, що зараз не має до нього стосунку.
«Це вже не актуально. Федорчака не бачив роки 3-4. А те, що я працював після міліції в МНС, то, дійсно, знав його особисто. Я дивлюся інтернет, то йому у тій Одесі теж не солодко. А в Кіровограді він нічого поганого не зробив. Поїдьте, подивіться його райвідділи МНС. Шукати підвохи можуть всі, а не те, що людина доброго зробила», – зазначив Дрозд.
Ігор Валерійович Кузьмін – податківець з Херсона.
До 2016 року, йдеться в декларації про доходи, був заступником начальника ГУ ДФС у Миколаївській області. З 2018 року працює на Херсонщині. Нині він начальник управління податків і зборів із фізичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та Севастополі. Також посадовець входить до правління Миколаївського клубу академічного веслування і, судячи з фото у Фейсбуці, вчився у Києво-Могилянській бізнес-школі.
Юрій Валентинович Соболевський – у Фейсбуці вказав місто проживання Київ. Людина з таким прізвищем та ініціалами значиться адвокатом.
На виборчому сайті «Слуги народу» зазначений представником Зе-команди у Херсоні та Криму, працював у місцевому виборчому штабі. У травні постив фото сміттєвого бака з плакатом із написом «Люстрація», висловлювався на підтримку очищення влади шляхом люстрування.
Владислав Васильович Фінік – підприємець, депутат Одеської облради, обраний за списками «Опоблоку». Засновник ТОВ «Адвокатська контора «Наші люди».
Основним видом діяльності ФОПа вказано консультування з питань комерційної діяльності й керування.
На відміну від свого колеги Соболевського, Фінік не підтримує люстрацію. До переходу у бізнес він працював заступником прокурора Одеської області, але у 2014 році був люстрований.
У Фейсбуці експрокурор повідомив, що оскаржує звільнення у Європейському суді з прав людини, а Окружний адмінсуд Києва відновив у розгляді його аналогічний позов. Компенсацію, у разі задоволення судом його вимог, обіцяє віддати на благодійність, а «люстраторів наздоганяти, бо зло має бути покаране».
У депутата є цілий альбом фото із зірками, а нині деякими політиками, «95-го кварталу». Вони виступали в Одесі на щорічному фестивалі «Весело». Ще у 2017 році він викладав фото із Володимиром Зеленським.
А от у політичній площині Фінік підтримує не усі ініціативи влади. На сесію Одеської облради він вносив звернення до Зеленського з проханням не підписувати закони щодо «РРО для ФОПів» №1053-1 і 1073. Президент, як відомо, їх таки підписав.
Юрій Володимирович Решетнік – фахівець з діджиталізації.
Працює проєктним менеджером у головному офісі ПриватБанку. Має дві вищі освіти. Очолює громадську організацію «Електронна Миколаївщина», є співзасновником ТОВ «Фінтех Лаб», основним видом діяльності якого є комп’ютерне програмування. Проте зараз, каже Юрій Решетнік, в процесі виходу з членства у ГО і подав заяву про закриття ТОВ.
У коментарі «Без купюр» він розповів, що подав заявку на платформу LIFT, і його кандидатуру відібрали. Працюватиме радником дистанційно, а також приїжджатиме до Кропивницького, з містом знайомий, часто тут буває.
На посаді займатиметься діджиталізацією.
«Андрій Богданович запропонував зайнятися питанням діджиталізації. Адже, зокрема, на державному рівні задекларовано напрям «Країна у смартфоні». У мене з колегами є напрацювання у цій галузі. Зокрема, Портал адміністративних послуг і система документообігу iDoc. А взагалі, ділитися своїми компетенціями ми почали у 2014 році, коли було започатковано волонтерський портал iGov. Зараз проєкт став державним порталом адмінпослуг. Сьогодні у нас призначений Skype-call для обговорення завдань, ми дотримуємось сучасних засобів комунікації, аби не витрачати час на переїзди, ходіння між поверхами і т.д.», – розповів радник очільника області.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: