Керівництво ДП «СхідГЗК» домовилося з ДП «НАЕК «Енергоатом» про перерахування частини чергового авансового платежу за урановий концентрат в розмірі 27 млн грн. Сьогодні, 15 липня, 18 млн грн обіцяють направити на виплату частини заробітної плати за червень. Це лише 20% від нарахувань за попередній місяць.
Фото Служби автомобільних доріг в Кіровоградській області
Про це вчора, 14 липня, повідомила адміністрація ДП “СхідГЗК”.
Працівники уранодобувних шахт Кіровоградщини – «Новокостянтинівської», «Інгульської» та «Смолінської» продовжують протестувати та блокувати державні траси і вимагають повного погашення заборгованості та стабілізації роботи підприємства.
Не зважаючи на це, як повідомляє пресслужба підприємства, проєкт Постанови КМУ «Деякі питання діяльності ДП “СхідГЗК” щодо передачі комбінату в управління ДП «НАЕК «Енергоатом», яка мала б покращити ситуацію на підприємстві, не схвалено профільними міністерствами та Урядом не розглянуто. Також заблоковано подальший розгляд законопроєкту 5201 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про видобування і переробку уранових руд» щодо державної підтримки ДП “СхідГЗК”.
Негативний висновок проєкт отримав від парламентського комітету з питань бюджету і, якщо будуть знайдені джерела для формування 2,2 млрд грн державної підтримки і народні обранці проголосують «за», закон запрацює в кращому випадку в 2022, а то і 2023 році.
Єдиним джерелом надходження коштів комбінату є реалізація уранового оксидного концентрату Енергоатому. Проте обсяги фінансових надходжень від НАЕК не покривають витрат комбінату. Сьогодні підприємство не має коштів ні на виплату заробітної плати, ні на мінімальну підтримку виробничого процесу.
З 12 липня гірники трьох шахт Кіровоградщини не спускаються в забій і за інформацією голови Незалежної профспілки гірників України, заявляють про тиск з боку керівництва підприємства та погрози звернутись до правоохоронних органів через їхні дії.
Нагадаємо, що підприємство лихоманить з минулого року. Деякий час шахти не працювали через брак фінансування та борги з заробітної плати. Працівники вже неодноразово протестували і на дорогах області, і під Офісом Президента України в столиці.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: