Гарячка в дітей може свідчити про запалення чи роботу імунної системи. Наприклад, це часто відбувається після щеплення. В таких випадках зазвичай треба збивати температуру. Наприклад, під час гарячки призначають препарат Ібуфен. Він безпечний для дітей віком від 6 місяців до 12 років із масою тіла від 8 кг. Забронювати ліки можна за посиланням https://liki.ua/shop/brands/ibufen-5093 на сайті Liki.ua.
Яка температура для дитини — велика?
Більшість медичних джерел пише, що температура до 37,2°C є нормальною. Проте для кожного віку показник свій.
Під час вимірювання в малюків до двох років пахвова температура може бути в районі 34,7-37,2°C, а оральна — 35,7-37,3°C. Для дітей від 2 до 10 років нормою пахвової температури є 35,8-36,6°C, а оральної — 35,5-37,5°C.
Причини підвищеної температури
В дітей температура підвищується в таких випадках:
- результат імунізації;
- гострі вірусні інфекції;
- грип;
- прорізування зубів тощо.
Неінфекційних причин для підвищення температури багато. Вона може збільшуватися через невроз, перегрівання чи переохолодження, застосування ліків, опіки. Це буває навіть спадковий синдром.
Як і коли збивати температуру малюку?
Малюкам до 3 місяців треба збивати температуру, яка перевищує 38°C. Для дітей старше цього віку можна збивати температуру більше 39°C. Проте якщо малюк постійно плаче, відмовляється від пиття, то краще й раніше дати йому жарознижувальні препарати. Для дітей із фебрильними судомами, епілепсією й патологіями нервової системи в анамнезі треба збивати температуру від 37,5°C.
У педіатричній практиці в Україні зазвичай використовують препарати на основі парацетамолу й ібупрофену. Парацетамол вираховують як 10-15 мг на 1 кг маси тіла. На добу можна до чотирьох разів. Ібупрофен має менше дозування: 5-10 мг на 1 кг маси тіла, на добу до трьох прийомів. Контрольне вимірювання температури має бути щонайменше через пів години.
Отже, гарячка в дитини часто має зрозумілі причини. Якщо температуру довго не вдається збити, обов’язково зв’яжіться з лікарем.
Реклама
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: