Під час перевірки освітніх та торговельних закладів області щодо дотримання вимог чинного законодавства в сфері безпечності харчових продуктів, деякі відібрані зразки масла не відповідали вимогам.
Як повідомили у пресслужбі Держпродспоживслужби в області, протягом 2019 року під час проведення перевірок дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів (Вільшанський, Гайворонський, Голованівський, Знам’янський, Новомиргородський, Новоукраїнський та Онуфріївський райони, м. Світловодськ) і торговельних закладів (Долинський, Компаніївський, Новгородківський та Новоукраїнський райони, м. Кропивницький) відібрали наступні зразки масла:
- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «Богодухівський молзавод», Харківська область;
- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 72,6% виробництва ДП «Старокостянтинівський молочний завод», Хмельницька область;
- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «ЕНЕЙ», Житомирська область;
- масло солодковершкове «Екстра» з вмістом жиру 82,5% виробництва ТОВ «Інтер-мол», Дніпропетровська область;
- масло «Селянське» вагове з вмістом жиру 72,5% виробництва ТОВ «Хеппі Мілк Плюс», Київська область;
- масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «Вівальді Д», Хмельницька область.
Відповідно до експертних висновків державних лабораторій Держпродспоживслужби 12 зразків (п’яти від ДП «Старокостянтинівський молочний завод», трьох від ТОВ «ЕНЕЙ», двох від ТОВ «Богодухівський молзавод» та по одному від ТОВ «Інтер-мол» і ТОВ «Вівальді Д») не відповідали вимогам нормативної документації за тригліцеридним складом молочного жиру.
Це є порушенням ст. 32, 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та фальсифікацією продукту.
До того ж п’ять зразків (два від ТОВ «Богодухівський молзавод», по одному від ТОВ «Хеппі Мілк Плюс», ТОВ «ЕНЕЙ» та ДП «Старокостянтинівський молочний завод») не відповідають вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» за фактичними мікробіологічними показниками. Причиною цього могло стати недотримання технології виробництва або порушення температурного режиму під час зберігання та реалізації.
У зв’язку з цим, рішеннями Головного управління Держпродспоживслужби в області обіг масла зазначених виробників припинено.
Варто зауважити, що фальсифікація масла зазначених виробників вже виявлялася раніше.
Також про це поінформували керівників навчальних закладів та управління (відділи) освіти. Перевірки закладів освіти та торговельних закладів області з лабораторним контролем тривають.
Читайте також: Управління Держпродспоживслужби області просить утриматися покупців від масла одного виробника
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: