Незалежна експертиза довела, що торговельний павільйон при вході на Набережну в Кропивницькому зведений незаконно. Міській владі Кропивницького дали 10 днів, щоб прибрати його, у протилежному випадку вимагатимуть виконати власне ж рішення щодо його демонтажу через суд.
З такою заявою сьогодні під час прес-конференції виступили громадський діяч та голова ГО “Перспетива міста” Артем Стрижаков і коорждинатор проектів вказаної організації Ігор Саєнко.
На думку Артема Стрижакова, нещодавно добудований при вході на Набережну торговельний павільйон ФОП Дехтярьова унеможливлює реконструкцію рекреаційної зони згідно з напрацьованим уже проектом та створює небезпечний прецедент.
“Немає жодної гарантії, що там, де сьогодні з’явився один кіоск, не з’являться інші”, – вважає Артем Стрижаков.
Він пояснив, що виступає не проти самого підприємця чи проти бізнесу в цілому, а проти незаконної забудови МАФами в першу чергу Набережної, до проекту реконструкції якої ГО “Перспектива міста” має безпосередній стосунок, вигравши торік конкурс великих проектів, що фінансуються у рамках “Громадського бюджету”.
“Це рекреаційна зона, а не торговельні ряди. Тому ми найняли незалежну експертну організацію, яка в присутності громадськості та журналістів дослідила конструкцію та дійшла висновку, що вона є не тимчасовою, як передбачено дозволами, а капітальною. Тому ми виступаємо проти неї. Тим більше, що минулого року міська влада сама визнала її незаконною та обіцяла демонтувати, але так чомусь цього не зробила, закривши очі. Річ у тім, що у власника павільйона – пивний бізнес, і з часом тут можуть з’явитися пивні намети, як у Центральному сквері та Ковалівському парку, а також знадобляться біотуалети. Ми вважаємо неприпустимим пивну з туалетами при вході на Набережну”, – підсумував Артем Стрижаков.
За словами Ігоря Саєнка, дозвіл на розміщення тимчасової споруди було видано в 2015 році ФОП Дехтярьову. Але вже в 2016-ому році тут залили фундамент, що говорить про те, що це не тимчасова, а капітальна споруда. Є механізм, який дозволяє потім узаконити його. В такому випадку вона стоятиме тут уже стаціонарно.
“На цій підставі міська влада скасувала паспорт прив’язки і повідомила власника, що він не має права там будуватися. Однак у 2018 році конструкцію починають добудовувати. З цього приводу засідає постійна комісія і приймає рішення про демонтаж. Однак у 2019-ому кіоск добудували та провели комунікації. Тому ми звернулися до міської влади, аби отримати документи стосовно цього МАФу, уклали договір з незалежною експертною організацією, яка засвідчила, що він є незаконним, оскільки є капітальною будівлею”, – зазначив представник ГО “Перспектива міста”.
На цьому Артем Стрижаков та його команда зупинятися не збираються: вони передадуть відповідні висновки екпертизи міській владі та вимагатимуть протягом десяти днів виконати рішення комісії з демонтажу. В протилежному випадку позиватимуться до міської влади і через суд вимагатимуть виконати свої прямі обов’язки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: