Уряд ухвалив нову концепцію розвитку екстреної медичної допомоги. На думку очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун, заплановані нововведення допоможуть принципово покращити якість та доступність екстреної допомоги й підвищити престижність роботи працівників та забезпечити їм гідну оплату праці.
Упродовж 5 наступників років планується:
▪ Оновлення алгоритмів диспетчеризації – автомобіль екстреної допомоги, який знаходиться найближче, виїжджатиме протягом хвилини після виклику.
▪ Створення нової IT-інфраструктури, що дозволить мати інформацію про стан кожного виклику в будь-який момент.
▪ Нові моделі освітніх заходів для працівників екстреної медичної допомоги та контролю компетенцій.
▪ Оновлення обов’язкових протоколів командних дій бригад та створення протоколів диспетчерів.
▪ Нові автомобілі та обладнання.
▪ Гідна оплата праці працівникам екстреної медичної допомоги.
▪ Перебудова приймальних відділень в лікарнях (створення відділень екстреної медичної допомоги, доступ до обладнання 24/7, нова логіка планування приміщень та маршрутизації пацієнтів).
▪ Збільшення доступності першої допомоги, зокрема, розбудова мережі перших реагувальників.
На трансформацію екстреної медичної допомоги вже виділено гроші з бюджету. На перший етап змін цьогоріч передбачено 922 мільйони гривень.
У всіх регіонах України за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні, у пілотних регіонах придбають новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням.
Нагадаємо, що ще за часів Уряду Миколи Азарова в Україні в цілому та в області зокрема вже намагалися реформувати надання швидкої допомоги. Зокрема, обіцяли єдину диспетчерську службу та що автомобілі екстреної допомоги виїжджатимуть до хворого не за територіальним принципом, тільки в межах одного району чи міста, а з урахуванням можливості якнайшвидше дістатися до хворого.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: