У проекті «Без купюр» «Explainer» публікуватимуться пояснювальні матеріали. Стартуємо з роз’яснення дій пацієнта після медреформи.
Як раніше повідомлялось, перехід на нову модель фінансування медзакладів, на що і націлена медреформа, відбудеться після зміни організаційної форми усіх медзакладів та під’єднання до електронної системи Еhealth. У Кропивницькому медзаклади планують перевести в некомерційні комунальні підприємства до кінця року. Разом із тим, декларації на обслуговування із лікарем первинної ланки можна укладати вже зараз. Як це зробити вчора пояснювали медикам та громадськості під час інформаційного семінару, що організувало міське управління охорони здоров’я.
Зміст
- ЯК ОБРАТИ ЛІКАРЯ?
- ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ?
- ЧИ БУВАЮТЬ ПАПЕРОВІ ДЕКЛАРАЦІЇ І ЧИ ПОТРІБНО ЇХ ЗАПОВНЮВАТИ?
- ЗА ЯКИХ УМОВ ЛІКАР МОЖЕ ВІДМОВИТИСЯ ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ПАЦІЄНТОМ?
ЯК ОБРАТИ ЛІКАРЯ?
Якщо маєте лікаря, чиї послуги вас задовольняють, можете укласти договір з ним. За умови, що ви не визначилися з лікарем, є можливість подивитися перелік медиків на сайті управління охорони здоров’я чи запросити такий список у медичному закладі. В переліку вказано відомості про кваліфікаційну категорію, стаж роботи, освіту медика.
Лікаря можна обрати без територіальної прив’язки. Члени однієї сім’ї можуть лікуватися у різних спеціалістів. Діти від 14 років мають право обирати лікаря самостійно.
Далі маєте повідомити лікаря про те, що ви його обрали і прийти для заповнення декларації.
ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ?
Дорослий повинен мати паспорт та ідентифікаційний код, для дитини – свідоцтво про народження, паспорти та ідентифікаційні коди батьків, для недієздатної особи – дані опікуна. Також потрібен телефон для авторизації декларації. Якщо у людини нема телефону, лікар повинен відсканувати наявні документи. Орієнтовно декларації укладатимуться безстроково, чи на 5 років. Також заявлялось про укладення декларації строком на 1 рік. Але в будь-який момент ви можете розірвати угоду з лікарем та переукласти з іншим.
ЧИ БУВАЮТЬ ПАПЕРОВІ ДЕКЛАРАЦІЇ І ЧИ ПОТРІБНО ЇХ ЗАПОВНЮВАТИ?
Декларація існує як в паперовому, так і в електронному вигляді. Якщо ви готові підписати декларацію з лікарем, а він поки що не забезпечений комп’ютером, не підключений до електронної системи та не має принтера, можете заповнити паперову декларацію. Надалі інформацію перенесуть в електронний формат. Якщо лікар вже технічно забезпечений – укладаєте електронну декларацію. Головною умовою для повноцінного переходу на суто електронні декларації є обов’язкове підключення усіх медзакладів міста до спільної системи й кожен лікар повинен бути зареєстрований в ній та мати цифровий підпис.
ЗА ЯКИХ УМОВ ЛІКАР МОЖЕ ВІДМОВИТИСЯ ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ПАЦІЄНТОМ?
Лікар може відмовитися укладати декларацію, якщо вже матиме на обслуговуванні 2 тисячі пацієнтів. Педіатри можуть укласти декларації на обслуговування лише однієї тисячі дітей. Також причиною відмови лікаря може бути систематичне невиконання пацієнтом порад лікаря.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: