Колишній народний депутат Станіслав Березкін заявляє, що не має наміру ховатися від слідства і вважає, що кримінальне провадження щодо “Ощадбанку” не може бути предметом кримінального пепереслідування.
Березкін наполягає, що ніякого злочину ні він, ні члени його сім’ї не скоювали. Про це він повідомив “Українським новинам”.
“В черговий раз інформую, що так звана справа “Ощадбанку” є суто господарським спором і не може бути предметом кримінального переслідування. Це не тільки моя думка, так вирішив парламент країни, відмовляючи генеральному прокурору у знятті з мене депутатського імунітету. Так вважають високопрофесійні адвокати, які мене захищають від кримінального переслідування”, – зазначив екснардеп.
Березкін висловив сподівання, що Вищий антикорупційний суд винесе неупереджене рішення і поставить крапку в цій справі, яку він особисто вважає заполітизованою.
Як повідомляв “Без купюр”, 27 вересня, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури погодили повідомлення про підозру колишньому народному депутату України у вчиненні низки особливо тяжких корупційних злочинів.
Як повідомили у пресслужбі САП, цього ж дня за дорученням прокурорів, детективи НАБУ у встановленому законом порядку повідомил про підозру ексдепутату за ч.3 ст.27 (організація злочину), ч.5 ст.191 (привласнення), ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 (відмивання грошей), ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК України.
Так, досудовим розслідуванням зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній «Креатив» наприкінці 2013 – початку 2014 років організував заволодіння коштами державного банку АТ «Ощадбанк» у сумі 20 млн. доларів США, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи.
Слідство вважає, що заволодіння коштами здійснено за попередньою змовою групою осіб під видом видачі кредиту, хоча достатнього забезпечення для його отримання до банку надано не було. Вказані кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи «Креатив» відразу були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній (в тому числі офшорних юрисдикцій) начебто на виконання контрактів з поставки тропічної олії.
В подальшому компаніями офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих як кредит коштів АТ «Ощадбанк» придбано активи в м. Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екснардепа.
Слід зауважити, що майже рік тому Верховна Рада України не підтримала подання Генерального прокурора України про надання згоди на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо також, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: