Ексголова військово-лікарської комісії-лікар Територіального медичного об’єднання МВС України в Кіровоградській області Олександр Галайда, який в 2018 році визнав провину в корупційному злочині, нещодавно очолив лікарню Новомиргорода. Про це свідчать дані з Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб.
У січні 2018-го року правоохоронці затримали його на отриманні хабара. Як ідеться у вироку Кіровського районного суду Кропивницького, він як голова медичної (військово-лікарської) комісії-лікар Територіального медичного об’єднання МВС України в Кіровоградській області отримав тисячу доларів за обіцянку вирішити з посадовими особами обласного бюро медико-санітарної експертизи питання про встановлення інвалідності. Згідно з повідомленнями правоохоронців, йшлося про встановлення 3-ої групи інвалідності учаснику бойових дій.
20 січня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але вже 22 січня за нього внесли 193 820 грн застави, і він вийшов з-під варти. В квітні уклав угоду з прокурором військової прокуратури Кіровоградського гарнізону Південного регіону України про повне визнання вини. В її межах сторони узгодили, що у разі визнання обвинуваченим провини в суді, він отримає м’якше покарання.
5 квітня 2018-го Кіровський районний суд затвердив укладену між обвинуваченим і прокурором угоду та визнав голову медкомісії винним у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом). Хоча підoзру йому повідомляли у вчиненні злoчину, передбаченoму за ч. 3 ст. 368 КК України (oдержання хабара в oсoбливo великoму рoзмірі абo службoвoю oсoбoю).
Покарали Олександра Галайду лише штрафом у розмірі 25 тисяч гривень. І навіть після вироку суду він зберіг посаду голови медкомісії-лікаря в медзакладі системи Міністерства внутрішніх справ.
Проте, як свідчить інформація з Єдиного реєстру судових рішень, у червні 2019-го після сварки з керівником установи він написав заяву про звільнення з посади з 1 серпня за угодою сторін. Але потім передумав і написав іншу заяву про те, щоб попередню вважали недійсною, та після лікарняного 5 серпня планував вийти на роботу. Однак, як з’ясувалося, 23 липня його все ж звільнили.
Олександр Галайда намагався оскаржити своє звільнення в суді і йому це майже вдалося. 11 жовтня 2019 року Кіровський районний суд виніс ухвалу на його користь.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що якщо він повідомив роботодавця про перебування на лікарняному та надав заяву про відкликання заяви про звільнення, то його звільнення є незаконним.
Однак Кропивницький апеляційний суд виніс постанову про скасування рішення Кіровського райсуду, пославшись на те, що передбачену п.1 ст.36 КЗпП України угоду сторін можна анулювати лише за взаємною згодою установи і працівника. Й звільнення працівника за угодою сторін у період тимчасової непрацездатності або відпустки не заборонено.
У травні минулого року касаційна інстанція залишила постанову апеляційного суду без змін. Тож у Кропивницькому Олександр Галайда фактично лишився без роботи не через корупційний скандал, а з власної необачності. Проте кількарічна чорна смуга для нього цьогоріч, схоже, вже закінчилася, і в рідному Новомиргороді, він отримав не просто роботу, а керівну посаду. Словом, Олександра Миколайовича можна привітати з новою посадою. А громаду з новим лікарем?
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: