Звільнений в грудні 2020-ого з посади голови Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко нещодавно отримав компенсацію від облради через відсутність роботи… “Буз купюр” з’ясував, що це означає та чому стало можливим тоді, як посадовці усіх рівнів декларують затягування пасків у зв’язку з воєнним станом та з “просіданням” надходжень до бюджетів.
Олександру Чорноіваненку відшкодували середній заробіток за пів року в розмірі 323-ох тисяч гривень.
Про це свідчить інформація про трансакції на порталі використання публічних коштів.
Як вдалося з‘ясувати “Без купюр”, у 2021 році обласна рада через суд намагалася оскаржити ці виплати з бюджету.
Однак, відповідно до частини 2 статті 33 закону «Про статус депутатів місцевих рад», якщо депутат працював у раді на постійній основі й не працевлаштувався після звільнення з виборної посади за попереднім чи іншим місцем роботи, то отримує з бюджету середньомісячний заробіток протягом шести місяців.
«Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету”, – йдеться в законі.
Оскільки ж до обрання головою обласної ради Олександр Чорноіваненко працював помічником свого однопартійця, народного депутата України від ВО “Батьківщина” Валерія Кальченка, то повертатися йому немає куди. Той уже не нардеп і не може дозволити собі помічника.
Власне, наведена вище норма законодавства не особливо й стимулює звільнених із виборних посад у місцевих радах депутатів перші шість місяців добросовісно шукати роботу, бо гарантує солідну фінансову подушку безпеки. В нашому випадку — це майже 54 тисячі гривень на місяць. Хіба що без звичних для Олександра Анатолійовича доплат і премій.
Стаж також зараховується.
“Час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв’язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов’язки на постійній основі”, – йдеться в законодавстві про привілеї для певних категорій наших обранців.
Судовий процес між Чорноіваненком і облрадою тривав понад півтора року. Як бачите, наполегливість можна конвертувати в сотні тисяч гривень. А ось зекономити на посадовцях, навіть колишніх, не завжди… І, як не парадоксально, навіть за період, коли вони офіційно не працювали.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: